836

تشخیص سل ریوی با روش های ساده در طب سنتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تشخیص سل ریوی با روش های ساده در طب سنتی:

۱- اخلاط بیمار را در آتش سرخ گداخته بیندازید اگر بوی عفونت زننده ای داشت و دود آن عفن بود صاحب خاط مسلول است

۲- خلط سینه بیمار را در ظرف آبی بیندازید، اگر روی آب ایستاد او مبتلا به بلغم زیاد است و مسری  نیست ولی اگر ته نشین شد مسلول خواهد بود.

۳- به چشم بیمار نگاه کنید اگر سفیدی چشم آن مایل به کبودی بود و پای چشم فرورفتگی و گودی ایجاد شده بود شخص مسلول است.

۴- بیمار مشکوک را به تفریحات خنده آور، تئاتر و امثال آن ببرید و او را زیر نظر بگیرید در صورتی که مسلول باشد ابدامیل به خنده ندارد و اگر هم از روی عادت خنده کند به حالت تبسم آمیخته با گرفتگی فوق آن شخص به بیماری سل دچار شده است.

کسی که به بیماری سل مبتلا است باید از خوردن عسل، گوشت، سرکه، مشروبات الکلی، مصرف دخانیات، همچنین از گردوغبار، هوای کثیف و آلوده، بوی اسیدهای متعفن، انجام کارهای سخت و سنگین و خودداری کند.

تشخیص سل ربوی با میوه ها:

خوراکی هایی که در بهبودی بیماری نقش دارند را بیشتر استفاده کند.

مانند خربزه، هندوانه، توت فرنگی، گوجه فرنگی، انگور زرد و رسیده، سیر، ماء الشعیر، خرمای کاملاً رسیده، سالاد کاهوی خالص، همچنین آفتاب و هوای آزاد کوهستان و ماندن و استراحت کردن در محل هایی که درخت های کاج فراوان دارد و شادی و تفریح و ورزش های سبک نیز مفید خواهد بود.

روش های درمانی بیماری سل ریوی:

به عنوان درمان به مدت ۴۰ روز هر روز صبح به جای صبحانه هویج پخته را هر مقدار که می توانید بخورید.هر روز صبح ناشتا به کاملاً رسیده را نیم پز کنید و به جای صبحانه بخورید.

درمان گیاهی با رازیانه:

 رازیانه را بر سر قلیان بریزید و آتش روی آن قرار دهید و دود آن را بکشید و این عمل را به مدت ۱۲ روز هر روز یک مرتبه تکرار کنید: (روز اول ۱ مثقال روز دوم ۲ مثقال و به همین ترتیب هر روز ۱ مثقال اضافه کنید.)

 خرچنگ دریایی را گرفته و دست و پای آن را جدا کرده و دور بیندازید.بعد  شکم آن ,l پارہ کردہ و محتویات آن را خالی کنید و دور بریزید و در میانآنمقداری آرد جو مستور و بگذارید حدود ۳ ساعت آردها مخفی بماند بعد از آرد خارج کنید و با روغن زیتون بپزید و بخورید و این عمل را هر روز تکرار کنید تا بیماری سل مرتفع گردد.

خرچنگ دریایی را چه به صورت پخته و آبگوشت چه سرخ کرده، چه کباب کرده به هر طریق که میل دارید همه روزه تناول فرمایید و حداقل تا ۴۰ روزادامه دهید.

هر روز صبح ۲ مثقال پرسیاوش و ۳ مثقال ریشه ی بادیان نیم کوب شده را مخلوط و دم کنید بعد آب آن را صاف کرده و بنوشید.به مدت ۴۰ روز، صبح ناشتا ۱ مثقال ثعلب و ۱ مثقال بادیان و ۲ مثقال شکر تیقال پاک شده را مخلوط بکوبید بعد در یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و میل فرمایید.

سنبل هندی و مغز هل قراب از هر کدام ۱۰ گرم. زعفران، خربق و فرفیون ازھر کدام نیم مثقال، شیره ی افیون ۲ گرم و شاهدانه ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بکوبید بعد با کمی عسل به صورت خمیر سفتی در آورده و قرص هایی به اندازه ی یک نخود و به شکل گلوله درست کنید و در یخچال نگهدارید و صبح، ظهر و شب هر بار چهار عدد باهم میل کنید.

درمان گیاهی با زعفران:

زعفران پنج گرم، هل بادو فرفیون از هر کدام ۱۰ گرم، خولان مکی و عصاره ی شیرین بیان از هر کدام ۲۰ گرم، مغز حب المحلب و تخم خشخاش از هر کدام ۴۰ گرم همه را مخلوط کرده و نرم بکوبید.

در صحرا شبنم های روی برگهای گیاه نخود را جمع کرده و داروها را در آن بخیسانید. پس از خیس خوردن کمی عسل به آن بزنید تا به صورت خمیر سفتی دراید بعد قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه ی یک نخود بسازید و هر ساعت یک عدد از آن حبه ها بلع کنید.

جگر سفید گوسفند را چرخ کرده و با شش نخود زعفران ساییده شده و یک سیر گلاب خالص دو آتشه و یک بطری عرق بیدمشک و مقداری روغن زیتون مخلوط کنید و بپزید تا آب آن به نزدیک آخر برسد، سپس از آتش برداشته و یک سیر عسل با آنها مخلوط کنید و بخورید. گه گاه این کار را تکرار کنید.

 هر روز یک مشت اختر زغال فرنگی را در نیم لیتر آب بجوشانید تا آب آن کمی غلیظ شود بعد کمی شکر با آن مخلوط و سه بار در روز مصرف کنید.

 صبح ناشتا مقدار کمی تازه را در یک.لیوان آب بریزید و به مرور جرعه جرعه بنوشید. روز به روز مقدار آن را افزایش دهید و در طول روز هم آب لیموی تازه را خوب در دهان غرغره کنید تا با بزاق دهان مخلوط شود و بخورید.بادهان بسته ورزش سبک انجام دهید و نفس عمیق بکشید و گه گاهی اینکار را تکرار کنید.

 مدت زیادی هر روز صبح ناشتاد و عدد سیر تازه را در یک لیوان شیر بجوشانید و آن شیر را میل فرمایید.

درمان گیاهی با آب شاهی:

 برای مدت زیادی هر روز آب شاهی تازه را بگیرید و هر صبح و عصر یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.