461

هپاتیت، عفونتی با علائم سرماخوردگی ‌

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

علائم اولیه هپاتیت B بسیار شبیه سرماخوردگی بوده و با علائمی مانند آبریزش بینی، تب و سرفه خود را نشان می‌دهد.

دو دسته هپاتیت کلاسیک و غیرکلاسیک وجود دارد . هپاتیت‌های کلاسیک که شایع‌تر هستند شامل هپاتیت A، B، C، D و E هستند.

در میان این نوع هپاتیت‌ها هپاتیت A از همه شایع‌تر است که این نوع هپاتیت به همراه هپاتیت نوع E از راه آب و غذای آلوده منتقل می شود.

این نوع هپاتیت‌ها راه انتقال مشابهی با بیماری ایدز داشته و از طریق تزریق خون و فرآورده‌های خونی آلوده، مادر آلوده به جنین، وسایل تیز و برنده آلوده و نیز از راه ارتباط جنسی منتقل می‌شوند.

بسیاری موارد هپاتیت‌های B، C و D بدون علامتند، تنها در برخی موارد بیمار با علامت افزایش آنزیم‌های کبدی مراجعه می‌کند که در این زمینه آزمایش تشخیص هپاتیت برای او انجام می شود.

در فرم حاد این نوع هپاتیت‌ها علائم مقدماتی مشابه سرماخوردگی مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، ضعف، بی حالی و بی اشتهایی در افراد ظاهر می شود.

پس از رفع این علائم، نشانه‌های اصلی بیماری مانند تغییر رنگ ادرار و مدفوع ایجاد می شود و در نهایت تغییر رنگ پوست و به ویژه ملتحمه چشم به زردی ظاهر می‌شود.

برخلاف هپاتیت‌های A و E که با یک بار ابتلا به آنها مصونیت مادام العمر در افراد ایجاد شده و هیچگاه مزمن نمی شوند، هپاتیت‌های نوع B، C و D می توانند بصورت مزمن در بدن فرد باقی مانده و در درازمدت ایجاد نارسایی کبد کند. در افرادی که دچار اختلالاتی از جمله نقص سیستم ایمنی هستند و نیز در ۱۰ درصد افراد عادی هپاتیت های نوع B، C و D می‌تواند بعد از ۲۰ تا ۳۰ سال منجر به سرطان کبد در افراد شود.

در درمان هپاتیت نوع A و E استراحت و استفاده از مایعات توصیه می‌شود و در موارد حاد فرد بیمار باید در بیمارستان بستری شود.

داروها می توانند مزمن شدن هپاتیت را کاهش داده و یا روند پیشروی به سمت نارسایی و نیز سرطان کبد را کاهش دهند. در موارد معدودی نیز این داروها می توانند به طور کل ویروس هپاتیت را از بدن فرد پاک کنند.

افرادی که در خانواده آنها فرد مبتلا وجود داشته و یا در محیط های پرخطر فعالیت کرده و یا رفتارهای پرخطر دارند باید از این واکسن در جهت پیشگیری از ابتلا به این نوع هپاتیت استفاده کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.