Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
عوارض جراحی ایمپلنت چیست؟
697

عوارض جراحی ایمپلنت چیست؟

|
0 دیدگاه

پس از جراحی ایمپلنت بسته به مدت زمان کیفیت استخوان و واکنش های بافتی بیمار، مقداری درد و تورم در ناحیه جراحی ایمپلنت قابل پیش بینی است که در صورت لزوم جراح دندانپزشک قبل و بعد از عمل کاشت ایمپلنت با تجویز داروآنرا به حداقل می رساند.

نقش ایمپلنت در حفظ استخوان فک چیست؟

حجم استخوان فک علاوه بر کارآیی آن بعنوان محافظ ریشه دندان در ظاهر افراد هم تاثیر به سزائی دارد. ایمپلنت های دندانی در نقاطی که دندان از دست رفته است می توانند حجم استخوان فرد را حفظ کنند و با بهبود ظاهر صورت در بهبود کیفیت زندگی افراد تاثیر به سزائی بگذارند.

هزینه انجام ایمپلنت چقدر است؟

هزینه انجام ایمپلنت در بسیاری موارد با انجام درمانهای سنتی تفاوت چندانی ندارد. فاکتورهای تعیین کننده هزینه خود ایمپلنت، دستمزد جراح دندانپزشک، هزینه مواد مصرفی اضافی در صورت لزوم (پودرپیوند استخوان) و هزینه لابراتواری می باشد، که البته بهتر است قبل از انجام عمل ایمپلنت بطور شفاف هزینه مربوط به ایمپلنت مورد توافق قرار گیرد.

آیا درمان ایمپلنت با دندانپزشکی زیبائی همسو است؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ایمپلنت، بیشترین توجه معطوف به زیبائی دندانهای متکی بر ایمپلنت به همراه موفقیت دراز مدت آنها است. تطابق فرم و ظاهر استخوان ناحیه ای که ایمپلنت در آن قرار دارد با بقیه فک و هماهنگی دندان جایگزین شده توسط ایمپلنت با بقیه دندانها، هنر دندانپزشک است. البته لازم به ذکر است که همیشه درمان ایده آل تامین زیبائی ۱۰۰درصد را نمی کند و با توجه به شرایط موجود مخصوصا حجم لثه و استخوان فک بیمار جراح دندانپزشک متبحر، بالاترین حد زیبائی را در کاشت ایمپلنت دندان لحاظ می کند.

آیا امکان گذاشتن ایمپلنت بدون جراحی لثه وجود دارد؟

درصورتی که بیمار از تراکم استخوانی مناسب در نواحی مورد نیاز ایمپلنت برخوردار باشد امکان گذاشتن ایمپلنت بدون جراحی و بخیه
.وجود دارد

آیا قرار دادن روکش بلافاصله بعد از ایمپلنت در راستای کاهش مدت طول دوره درمان وجود دارد؟

در صورتی که در اطراف محل کاشت ایمپلنت دندان استخوان کافی را دارا باشد. این امکان وجود دارد که بلافاصله بعد از گذاشتن ایمپلنت ، روکش آن نیز تحویل شود.

مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان هم مانند هر جراحی پزشکی نیاز به مراقبت دارد،موارد مهم را خلاصه بیان شده است:

۱_بعد از رفع بی حسی دچار درد خواهید شد،مسکن های تجویز شده دندانپزشکتان را مصرف کنید.دیگر دارو های تجویز شده را هم به طور منظم مصرف کنید.

۲_بعد از جراحی بین ۳ تا ۴ ساعت مایعات و یا هر نوع خوراکی مصرف نشود.

۳_تا زمانی که بخیه در دهان شما است از استعمال دخانیات خودداری کنید،به دلیل اینکه حرارت و دود روند ترمیم را مختل می کند.

۴_تا دو روز بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین بدنی خودداری کنید.

۵_بطور مرتب از دهانشویه تجویز شده توسط پزشکتان استفاده کنید.

[click_like post_id='28107']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.