871

عواقب سیگار کشیدن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

همیشه سیگار کشیدن منع می‌شود ولی شاید هنور افراد بسیاری، این توصیه‌ها بر روی آنان تاثیر نگذاشته باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود دقایقی کوتاه ۵ توصیه که نشان دهنده عواقب سیگار کشیدن است را مطالعه کنند.

۱٫بیماری قلبی

بیماری های عروق کرونر قلب علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا و علت اصلی مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار است. مواد سمی درون سیگار باعث می‌شود که پلاک‌هایی درون شریان‌ها شکل گیرد که منجر به آترواسکلروز و سختی شریان‌های بدن می‌شود. سیگار کشیدن باعث ایجاد فشار روی قلب می‌شود.

۲٫سکته مغزی

با توجه به گروه بهداشت و خدمات انسانی، سکته سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا و باعث کشته شدن بیش از ۱۵۰ هزار نفر در هر سال است. برای افراد سیگاری خطر ابتلا به سکته مغزی ۱٫۲ تا ۲ برابر افراد غیر سیگاری است.

۳٫سرطان ریه

به گفته انجمن سرطان آمریکا تنها در ایالات متحده ۲۱۳٫۳۸۰ هزار مورد سرطان ریه گزارش شده است که ۱۶۰٫۳۹۰ هزار مورد منجر به مرگ در سال ۲۰۰۷ شده است.

سرطان ریه علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در مردان و زنان است و این نوع سرطان با پیشگیری از سیگار و تنباکو قابل پیشگیری است.

۴٫برونشیت مزمن و آمفیزم

استفاده از توتون و تنباکو موجب ابتلا به برونشیت مزمن و آمفیزم می‌شود بنابراین ترک سیگار بهترین روش برای توقف آسیب بیشتر شناخته شده است.

بنا به گزارش سازمان‌های بهداشتی در آمریکا ۱۰ میلیون نفر مبتلا شناسایی شدند و ۱۴ میلیون نفر دیگر تخمین زده می‌شود که مبتلا هستند ولی هنوز شناسایی نشدند.

آسیب سیگار چهارمین علت مرگ و میر در سال ۲۰۰۰ بوده است و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ جایگاه سوم مرگ و میر را از آن خود کند.

۵٫سرطان دهان

در گروه خاصی از سرطان‌ها،‌ سرطان دهان و سر و گردن وجود دارد. تخمین زده می‌شود که بین ۷۰ الی ۸۰ درصد تمام موارد ابتلا به «OHNC» به دلیل مصرف الکل و دخانیات است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.