345

قورباغه‌ات را قورت بده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، میانگین طول عمر در جهان رو به افزایش است به‌گونه‌ای که افراد با رعایت صد توصیه جادویی می‌توانند به صد سالگی برسند.

به قول برایان تریسی، نویسنده کتاب «قورباغه را قورت بده» اولین کاری که اول صبح باید انجام بدهی قورت‌ دادن قورباغه است! قورباغه شما در واقع بزرگ‏ترین و مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید.

احتمالا پیش خودتان فکر می‌کنید که این موضوع چه ربطی به صدساله شدن دارد. بررسی متخصصان ایتالیایی نشان می‌دهد به تعویق انداختن کارها و به اصطلاح از امروز به فردا موکول‌ کردنشان باعث بروز استرس‌های مزمن می‌شود؛ استرس‌هایی که میانگین طول عمر شما را دست‌کم ۹ سال کاهش می‌دهد.

البته بسیاری از افراد در انجام کارهایشان تنبلی می‌کنند و به اصطلاح لحظه آخری هستند، اما در صورتی که می‌خواهید بیشتر عمر کنید و سلامت روانی‌تان هم به خطر نیفتد، باید قورباغه‌تان را قورت دهید و تصمیمات نگرفته زندگی‌تان ـ ‌چه کوچک و چه بزرگ ـ ‌را عملی کنید. فرض کنید مدتی است مدام سردردهای وحشتناک و غیرقابل تحمل دارید و روند درمان را به تاخیر می‌اندازید.

بدون شک با هر روز تاخیر، احتمال بروز مشکلات وخیم احتمالی بیشتر می‌شود، برای درمان مجبور به صرف هزینه‌های بیشتر خواهید شد و این احتمال وجود دارد که این پشت گوش‌انداختن‌ها به قیمت سلامت‌تان تمام شود. حتی اگر مدت‌هاست در زندگی زناشویی دچار مشکل هستید باید هر چه زودتر مقدمات مشاوره درمانی را فراهم کنید و بر سر مسائل مختلف با همسرتان به توافق برسید.

شاید باور نکنید، اما به گفته پژوهشگران دانشگاه هاروارد، استرس ناشی از مشکلات زندگی زناشویی هفت تا ۱۰ سال از طول عمرتان می‌کاهد.

شاید هم به امید شنبه جادویی برای انجام کارها هستید؛ امروز همان شنبه است! بهترین توصیه این است که کار را با سخت‏ترین هدف ناتمام یا عقب‌افتاده‌ای که دارید، آغاز کنید. دنبال شغل مناسبی هستید؟

به جای این‌که منتظر پیشنهادهای شغلی باشید، خودتان دست به کار شوید، رزومه کاریتان را برای شرکت‌ها و ارگان‌ها بفرستید و همه دوستان و آشنایان را از این تصمیم مطلع کنید تا خیلی زود به نتیجه برسید.

همچنین کارهای بزرگ و پیچیده را به قطعات کوچک‏تر تقسیم کنید و سپس هر بار یک قسمت از کار را شروع کرده و به اتمام برسانید.

یادتان باشد نیازی نیست همه کارها و تصمیم‌های به‌جا مانده از قبل را عملی کنید. قدم به قدم و بر اساس اولویت‌ها پیش بروید.

در واقع برای آن‌که کار جدیدی را شروع کنید، باید کار قدیمی‌تری را تمام کنید یا دیگر آن را ادامه ندهید؛ چون لازمه وارد شدن، خارج شدن است! این هم یک پیشنهاد ویژه؛ همین حالا یک ورق کاغذ و یک خودکار بردارید و ۱۰ هدفی را که می‌خواهید در کوتاه‌مدت (هفتگی) و بلند‌مدت (تا پایان سال) به آنها برسید، یادداشت کنید. با این کار نه‌تنها انگیزه و اراده انجام‌شان را پیدا می‌کنید و برای همیشه ملکه ذهن‌تان می‌شود، بلکه با خلاص شدن از استرس‌ها صدساله می‌شوید!

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.