355

چه کسانی بیشتر سرما می‌خورند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مصرف مکمل‌های ویتامین C تاثیر چندانی در پیشگیری از سرماخوردگی ندارد.

برخی مواد غذایی می‌توانند به تحریک و تقویت سیستم ایمنی کمک کنند. به عنوان مثال ویتامین E از جمله عوامل موثر در تقویت سیستم ایمنی است. این ویتامین در انواع مغزها و غلات سبوس‌دار وجود دارد. ویتامین C هم از دیگر موادی است که می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی موثر باشد که در مرکبات، کیوی، گوجه و … یافت می‌شود.

بسیاری از افراد در فصل سرد برای پیشگیری از سرماخوردگی به مصرف مکمل‌های ویتامین C روی می‌آورند، این مکمل‌ نقش موثری در پیشگیری از سرماخوردگی ندارد، اما می‌تواند دوران بیماری را کوتاه کند.

«روی» نیز به عنوان دیگر ماده تقویت کننده سیستم ایمنی یادمی شود که به بهبود سریع سرماخوردگی هم کمک می‌کند و در گوشت، غلات و تخم مرغ وجود دارد. البته نباید مصرف روی خودسرانه و زیاد باشد، زیرا مصرف بیش از حد روی نتیجه عکس خواهد داد و به سیستم ایمنی آسیب می‌رساند.

سلنیوم نیز که در موادی مانند مغزها و غلات وجود دارد برای تقویت سیستم ایمنی مفید است.

افرادی که کم خونی فقرآهن دارند بیشتر در معرض سرماخوردگی و آن هم سرماخوردگی‌های طولانی مدت هستند و می‌توان این کمبود آهن را از طریق گوشت، حبوبات و سبزیجات برگ سبز تامین کرد. بهتر است همه این مواد از منابع طبیعی تامین شوند و تا حد امکان از مکمل‌ها استفاده نشود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.