593

قربانیان اسیدپاشی پیوند چشم را پس می‌زنند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در این حوادث چون مقدار و حجم ماده شیمیایی زیاد است خون‌رسانی به چشم قطع می‌شود و اکثر این افراد دچار مچاله شدن کره چشم می‌شوند و پیوند چشم را پس می‌زنند.

سوختگی بر حسب مواد سوزاننده به انواع مختلف از قبیل سوختگی‌های اسیدی، قلیایی و حرارتی تقسیم می‌شود که در این میان سوختگی‌های قلیایی شدیدترین نوع سوختگی‌ است.

عوارض سوختگی بر حسب مدت زمان تماس مواد سوزاننده با چشم و مقدار ماده شیمیایی بسیار متفاوت است و ممکن است از یک عارضه کوچک تا نابینایی را به همراه داشته باشد.

مواد شیمیایی موجب از بین رفتن سلول‌های زنده چشم می‌شود و ممکن است منجر به نابودی سطح چشم، مژه، پلک و… شود و یا اینکه به لایه‌های داخلی چشم نفوذ کرده و منجر به از بین رفتن ملتحمه و قرنیه نیز شود.

اولین قدم برای نجات این دسته افراد این است که مردم باید با آب به صورت مکرر چشم فرد مصدوم را شست‌و شو دهند تا ماده شیمیایی در چشم رقیق شود و بدین ترتیب می‌توان از عوارض این مساله جلوگیری کرد.

زمانی که بیماران به مرکز درمانی مراجعه می‌کنند اگر سطح سوختگی اندک باشد پزشکان با‌ آب و یا سرم چشم فرد را شست و‌شو می‌دهد و با باندهای مناسب چشم فرد را درمان می‌کنند اما اگر آسیب شدید باشد بیمار باید مورد جراحی اورژانسی قرار بگیرد.

افرادی که قربانی اسید‌پاشی در معابر و خیابان‌ها می‌شوند  در این گونه حوادث چون مقدار حجم ماده شیمیایی بسیار زیاد است خون‌رسانی به چشم قطع می‌شود و اکثر این افراد دچار مچاله شدن کره چشم می‌شوند که بسیاری از آنها پیوند چشم را پس می‌زنند.

متاسفانه بسیاری از این قربانیان بینایی خود را از دست می‌دهند  پزشکان تمام تلاش خود را برای این دسته از افراد انجام می‌دهند اما متاسفانه در نهایت نمی‌توان به درمان بسیاری از این افراد کمک کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.