228

نکاتی در ارتباط با اعمال خلاقانه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خلاقیت و اعمال خلاقانه مفهومی است که شاید لازم باشد روزها و روزها درباره زیر و بم آن حرف بزنیم، و تازه شاید بعد از این همه حرف باز هم اشتباه فهمیده شود.

اعمال خلاقانه محصولی ارزشمند را در پی دارد!

شناسایی خلاقیت راه های مختلف و روش های گوناگونی دارد که قصد ما صحبت در این باره نیست، فقط می خواهم یادآور شوم که مهم تر از شناسایی خلاقیت، کمک به رشد آن است.

معمولاً خلاقیت در سنین پیش از دبستان توسط والدین و متخصصان از طریق مشاهده ویژگی ها و آزمون های مختلف شناسایی می شود،

اما با ورود کودک به مهد کودک ها و مراکز پیش دبستان و اجبار کودک برای قرار گرفتن در چارچوبی که سایر کودکان با خصوصیات مختلف هم در آن قرار دارند، اولین و یکی از مهم ترین موانع در راه خلاقیت جلوی کودک خلاق ما قرار می گیرد.

او باید خود را با شرایطی وفق دهد که خلاقیتش را از بین خواهد برد.این جاست که اهمیت ایجاد شرایطی برای رشد خلاقیت خود را نشان می دهد.

با توجه به سیستم آموزشی موجود در کشور ما، که با کم دقت ترین مشاهده هم می شود دریافت تا یک سیستم آموزشی درست چه فاصله ی چشم گیری دارد، اهمیت فعالیت های کمک آموزشی نمایان می شود.

ما نمی توانیم خلاقیت کودکمان که شاید مهم ترین سرمایه ی او در طول زندگیش باشد را به افرادی بسپاریم که درک درستی از این موضوع ندارند و حتی به دنبال رسیدن به این درک هم نیستند،

این که ما خودمان سعی در فهم درست این ویژگی ارزشمند در خودمان و کودکانمان داشته باشیم باعث می شود تا به راحتی بیراهه های آموزشی را در مسیر خلاقیت پیدا کرده و از ورود کودکمان به آن راه جلوگیری کنیم.

به کار گیری روش های افزایش و رشد خلاقیت باعث خواهد شد تا نه تنها با ورود به مهد ها و مدارس خلاقیت  از بین نرود، بلکه منجر به رشد و باروری این ویژگی می گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.