498

کف دستتان را ۱۰ دقیقه جلوی آفتاب بگیرید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آکنه یا جوش غرور جوانی و اگزما از شایع‌ترین مشکلات پوستی در ایران به شمار می‌آید.

بیشتر نوجوان‌ها از جمله بیشترین کسانی هستند که به آکنه مبتلا می‌شوند.

سرطان «سلول‌های قاعده‌ای پوست» در بین انواع سرطان پوست، از میزان شیوع بیشتری در کشور برخوردار است که رادیوتراپی، شایع‌ترین علت این سرطان به شمار می‌آید. به عنوان مثال آن دسته از مبتلایان به کچلی، از آنجا که بیماری خود را با اشعه ایکس درمان می‌کنند احتمال ابتلا به سرطان سلول‌های قاعده‌ای پوست در آن‌ها بیشتر می‌شود.

کرم‌های ضد آفتاب بخشی از اشعه ماورا بنفش را عبور می‌دهند و از طرف دیگر افراد، همیشه از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و یا استفاده از آن را به دفعات، تکرار نمی‌کنند.
متخصصان پوست معتقدند که تابش نور آفتاب به اندازه «کف دست» آن هم برای ۱۰ دقیقه در روز برای تامین این ویتامین کافی است و اگر گزارش‌هایی مبنی بر کمبود ویتامین دی در کشور وجود دارد ممکن است این کمبود ناشی از علل دیگری به جز کمبود تابش نور آفتاب باشد.

در زمان حاضر گزارش شده است که اکثر ایرانی‌ها به کمبود ویتامین دی مبتلا هستند اما آیا همه آن‌ها از نبود تابش مستقیم نور آفتاب رنج می‌برند! به نظر  باید علت کمبود ویتامین دی در ایران را در موارد دیگر به جز نور آفتاب جستجو کرد ضمن اینکه شاید سطح نرمالی که از وجود ویتامین یاد شده در بدن اعلام شده است باید تغییر کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.