330

اشتباهات رایج در ارتباط با خلاقیت

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خلاقیت راهی برای رسیدن به حل مسئله است که از راه های مختلف قابل تمرین کردن است.

اشتباهات رایج در ارتباط با خلاقیت

کودکان به راحتی یادگیری را از محیطی به محیطی دیگر انتقال می دهند

بسیاری از شواهد بیانگر این است که اغلب کودکان به سختی یادگیری خود درباره یک موضوع را از محیط یاد گرفته شده به موقعیت های دیگر انتقال می دهند. دانش و مهارت ۲ مقوله ای هستند که به شدت وابسته به شرایطی هستند

که در آن فراگرفته شده اند، به همین دلیل کودکان نمی توانند به راحتی موضوعات را از یک محیط به محیط جدید برده و به کار بگیرند. این بزرگسالان هستند که با کمک و راهنمایی خود کودکان را در این انتقال یاری می دهند.

فرآیند خلاق سرگرم کننده است، نمی تواند فرآیندی جدی باشد

خلاقیت شاید بیشتر شبیه یک کار سرگرم کننده به نظر برسد،

اما در عمل یک فرآیند خلاق با چالش هایی فراوان همراه است که به تمرکز نیاز داشته، پشتکار و عزمی برای رسیدن به هدف را مطالبه می کند.در واقع ممکن است این فرآیند نه تنها به سرگرمی شبیه نباشد، بلکه احتمالاً بسیار دشوار و خسته کننده است. خلاقیت نیاز به جدیت دارد.

خلاقیت یک ویژگی فطری است که به چند استعداد خاص محدود است. افراد خلاق خودشان راهشان را پیدا خواهند کرد فارغ از اینکه در مدرسه چه اتفاقاتی افتاده است!

افراد مجموعه ای از توانایی های مختلف، صفات شخصیتی و تجارب خانوادگی هستند که این مجموعه بر ابراز قوه ی خلاقیت آن ها تاثیر می گذارد.

مطالعات بر روی بزرگسالان خلاق نشان می دهد آنها بیشتر بر “خلاق بودن” اصرار داشتند و به اشتباه با حالتی کینه توزانه به تجارب آموزشی خود می نگریستند، در حالی که بحثی پیرامون اینکه نمی شود خلاقیت را به دست شانس سپرد وجود ندارد. خلاقیت و رشد آن به برنامه ریزی و تجارب آموزشی نیاز دارد.

بسیاری از کودکان موقعیت های رشد خلاقیتشان را به دلیل نبود حمایت و تشویق در سنین پیش دبستان از دست می دهند. اینجاست که اهمیت محیط و برنامه های آموزشی خود را نشان می دهد.

کودکان تمام تجارب خلاق خود را از طریق بازی آزاد و فعالیت های ساختار نیافته به دست می آورند!

حقیقت این است که خلاقیت به آزادی در عمل ارتباط دارد اما این آزادی نباید به صورتی افراطی تفسیر شود. کودکن از طریق بازی های آزاد و فعالیت های ساختار نیافته دستاوردهای زیادی خواهند داشت اما بر خلاف علاقه کودکان برخی بازی ها و کلاس های هنری روتین و تکراری هستند.

کودکان به محرک ها و مسائلی نیاز دارند تا باانها وارد چالش شده و از این طریق خلاقیت خود را ورز دهند. بزرگسالان می توانند به کودکان برای رشد مهارت هایشان در خلال بازی کمک کنند.

برای اینکه فردی خلاق باشید به داشتن دانش و مهارت نیازی ندارید!

اصرار بر فراگیری دانشی وسیع و دامنه مهارتی بالا برای همه افراد منطقی نیست اما باید در نظر داشته باشیم که این دو مقوله برای خلاقیت حیاتی اند. وجود دانشی درباره جهان نقطه شروع بازی های کودکان است،

از بازی های دارای یک راه حل مثل پازل گرفته تا بازی با لگو یا بازی های وانمود نقش، همگی به دانش ابتدایی درباره جهان و چگونگی ارتباط اجزای آن با هم نیاز دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.