4453

۱۰ خاصیت از هزاران خاصیت پیاز

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پیاز یکی از قدیمی ترین سبزیها در دنیا و ایران است که خاستگاه آن در ایران و افغانستان ذکر کرده اند.

در ادامه با فواید و خواص دارویی پیاز آشنا شوید.

۱ ـ سه عدد پیاز متوسط را در هاون بکوبید و وقتی کاملا خرد و له شد آن را روی جراحات و زخم‌ها بگذارید و با پارچه تمیزی روی آن را ببندید. به زودی شاهدکم شدن درد و التیام زخم خواهید بود.

۲ ـ یک پیاز متوسط را پوست بگیرید و داخل چند برگ کلم بپیچید و درون فویل گذاشته و با حرارتی ملایم (داخل فر، روی شعله ملایم، داخل خاکستر و…) بپزید. سپس آن را له کرده و با کمی شیرین‌بیان مخلوط کنید و بخورید. این ترکیب برای از بین بردن حالت زکام و سرماخوردگی معجزه‌آساست.

۳ ـ پیاز تندی را رنده یا خرد کرده و گاز آن را تنفس کنید. این کار برای درمان سردرد یا میگرن‌های خفیف بسیار موثر است. روزی ۲ تا ۳ بار این کار را انجام دهید.

۴ ـ پنبه آغشته شده به آب پیاز را کنار دندانی که درد می‌کند بگذارید. به زودی درد آن را کم خواهد کرد.

۵ ـ پنبه کمی آغشته شده به آب پیاز را داخل گوش بگذارید. این کار سبب از بین رفتن صدای وزوز گوش می‌شود.

۶ ـ ناراحتی‌های کبدی اغلب وقتی پیش می‌آید که بدن نیاز به دفع سموم دارد. برای از بین بردن مشکلات کبدی و دفع سموم بدن ۲۰۰ گرم پیاز را به صورت پوره (چند پیاز را در آب پخته، له کرده و با کمی نمک و کره مخلوط کنید) درآورید و با کمی عسل طبیعی مخلوط کرده و در یخچال بگذارید تا مدتی بماند. سپس آن را صاف کرده و هر روز ناشتا نصف فنجان میل کنید.

۷ ـ یک پیاز درشت را ریز کنید و در چهار قاشق سوپخوری روغن زیتون نیم‌پز کنید. سپس ۱۵۰ گرم آب به آن بیفزایید و ده دقیقه بجوشانید. این مخلوط را گرم میل کنید. این مخلوط را چند شب متوالی و ۲ ساعت قبل از خواب میل کنید. برای دفع سنگ کیسه صفرا بسیار مفید است.

۸ ـ کسانی که دچار کم‌خوابی هستند اگر شب‌ها همراه غذا پیاز میل کنند، خواب خوب و آرامی را تجربه خواهند کرد.

۹ ـ وجود گوگرد در پیاز آن را به صورت یک ضدعفونی‌کننده قوی درآورده و وقتی گوگرد وارد خون می‌شود و به ریه می‌رسد با انواع عفونت‌های تنفسی مثل آسم، ورم گلو و… مبارزه می‌کند.

۱۰ ـ پیاز دارای ویتامین‌های A، B، C، آهن، فسفر، پتاسیم، ید، سدیم، گوگرد و… است و به همین علت خوردن آن همراه با غذا افزاینده عمر است زیرا سرشار از مواد لازم برای بدن است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
8 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.