480

اگر کودک شاهد رابطه جنسی شما با همسرتان بود

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تجربه دیده شدن در حال معاشقه و رابطه جنسی توسط کودکان می­‌تواند برای والدین خجالت­‌آور و شرمگین باشد اما توصیه کاربردی این است که تلاش کنید در آن زمان آرامش خود را حفظ کنید.

توصیه‌های کاربردی زمانی که کودک شاهد رابطه جنسی شما با همسرتان بود

راه­کار مناسب در اینجا این است که به کودک تضمین دهید که «مامان و بابا با هم دعوا نمی‌کرده‌اند و اتفاقات دیشب یکی از روش­‌هایی است که مامان و باباها عشق و دوست داشتن خود را به هم نشان می­‌دهند.» اگر کودک شما حس کنجکاوی زیادی داشته باشد،

ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، به قصد سر درآوردن از جزئیات قضیه جلوتر بیاید تا بتواند چیزهای بیشتری را ببیند. در این زمان به دانشمند کوچولوی خود مقداری اطلاعات در مورد این روابط بدهید و به او بگویید که این روابط مخصوص مامان و باباهاست و کسی نباید (حتی بچه‌ها) آن را ببیند. به یاد داشته باشید که تلاش نکنید اطلاعات اضافی ارائه کنید و بدون دلیل وارد جزئیات بی‌ربط نشوید.

خیلی صریح و مشخص به کودک بگویید که این روابط برای نشان دادن عشق و محبت مامان‌ها و باباها است و این یک رابطه خصوصی میان آنها است که از آن لذت می‌برند.

به یاد داشته باشید زمانی که کودک شما شاهد رابطه جنسی شما با همسرتان باشد، به شدت متعجب خواهد شد. به کودک خود بگویید که بعضی اوقات والدین عشق و محبت خود به یکدیگر را از طریق بوسیدن و لمس بدن همدیگر در حالی که برهنه هستند، نشان می‌دهند.

اگر از قبل در مورد روابط و موضوعات جنسی به کودک خود اطلاعاتی داده باشید، شدت این شگفت‌زدگی به مراتب کمتر خواهد بود و کودک شما می‌تواند راحت‌تر مسأله را پردازش کند. بعضی از والدین زمانی که در هنگام معاشقه توسط کودکان خود رؤیت می‌شوند،

به طور غیرعمدی عصبانی شده و پرخاش می‌کنند. می‌دانیم که این شرایط به شدت خجالت‌آور است اما تلاش کنید که آرامش خود را حفظ کرده و به این نکته توجه کنید که بسته به سن کودکتان، ممکن است اصلاً او هیچ ایده‌ای در مورد معنای آنچه دیده و شنیده نداشته باشد.

حتی ممکن است کودک به واسطه صحنه‌هایی که شاهد آن بوده، دچار ترس و واهمه شده باشد. در نتیجه هر تصمیمی که در این لحظه اتخاذ می‌کنید را با آرامش و خونسردی انجام دهید. به یاد داشته باشید که از توجیحات ساده­‌لوحانه پرهیز کنید؛ «ما در حال کشتی گرفتن هستیم» یا «ما در حال بازی اسب‌سواری هستیم»!!!! این توجیحات کمکی به کودک و شما نخواهد کرد.

چنین توجیحاتی تنها باعث سردرگمی بیشتر کودک شما خواهد شد. گفتن اینکه «الان زمان خصوصی مامان و باباست» کفایت می­‌کند. در این زمان تلاش کنید مهربان باشید و کودک را آرام کنید؛ دیدن شما در حال معاشقه، می‌تواند برای کودک سردرگمی­‌هایی ایجاد کند.

ممکن است آنها متوجه آنچه شاهد آن بوده‌اند، نشوند. به همین جهت بهتر است در مورد آنچه کودک دیده است، از او سؤال کنید تا بتوانید نگرش او را در این مورد اصلاح کنید. اگر کودک در این مورد شک و تردیدی دارد، به او تضمین دهید که «مامان و بابا صرفاً در حال نشان دادن عشق و محبت به یکدیگر بوده­‌اند».

در انتها به یاد داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است: اگر از قبل در دوره‌های مشخصی از رشد در مورد مسائل وابسته به جنسیت به کودک خود آموزش صحیحی داده باشید، در چنین شرایطی بهتر می‌توانید کنترل موقعیت را به دست بگیرید.

از طرفی به یاد داشته باشید که با لحاظ کردن بعضی موارد امنیتی (مانند قفل کردن در اتاق خواب و پرهیز از رابطه جنسی در مکان­‌هایی که احتمال دیده شدن توسط کودک وجود دارد)، می‌توانید مانع بروز چنین اتفاقاتی شوید؛ البته باید بدانید که الزاماً کودکان با دیدن رابطه جنسی والدین دچار آسیب و تروما نخواهند شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.