Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
بیماری‌های قلبی در صدر علل مرگ و میر ایرانیان
209

بیماری‌های قلبی در صدر علل مرگ و میر ایرانیان

|
0 دیدگاه

افراد دارای زمینه بیماری‌های فشار، قند خون و سابقه بیماری قلبی در معرض خطر هستند.

بیماری‌های قلبی و عروقی شایع‌ترین علل مرگ و میر انسان ها از جمله ایرانیان است که پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۵ این مساله تداوم داشته باشد.

طی ۳ دهه اخیر کشور ما به لحاظ علم پزشکی، شمار دستیاران و متخصصان، ابزارهای تشخیصی و دانش پزشکی در حوزه قلب و عروق پیشرفت بسیاری مناسب و خوبی داشته است و قدم های خوبی در زمینه پیشگیری از این بیماری برداشته است.

سن ابتلا به بیماری های قلبی در کشور کاهش یافته است، آشنایی مردم با عوامل خطر بیماری های قلبی و عروقی می تواند در کاهش آمار بیماران بکاهد.

برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی باید در ۳ جهت اقدام مناسب انجام داد. در ابتدا با شیوه تفکر مردم را نسبت به تغذیه و تحرک تغییر داد و آنها را به رعایت الگوی غذایی سالم و داشتن تحرک تشویق کرد که بهترین روش موفقیت در این راه استفاده از برنامه های گفتاری، نوشتار، تصویری و رسانه ها است.

پیشگیری اولیه بدان معناست که باید افراد در معرض خطر را شناسایی کرد.

افراد دارای زمینه بیماری های فشار خون، قند خون، داشتن سابقه بیماری قلبی و … در معرض خطر هستند که باید برای پیشگیری اقدام کنند.

بیمارانی که سابقه جراحی و نارسایی داشتند باید برای پیشگیری از بروز مجدد بیماری تحت نظر پزشک باشند.

[click_like post_id='30634']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.