466

خوراکی سالم بخورید سلامت باشید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سلامت دندان اولین مرحله در سلامتی دستگاه گوارش بدن است. اگر دندان‌های سالمی داشته باشید، با جویدن درست می‌توانید از بسیاری از بیماری‌های گوارشی جلوگیری کنید.

بسیاری از مواد غذایی مثل نوشابه‌ها، نوشیدنی‌های وزرشی کافئین‌دار و حتی مرکباتی مثل گوجه سبز و لیمو یا گوجه‌فرنگی دارای مواد اسیدی هستند که به سلامت مینای دندان آسیب می‌زنند. پس برای حفظ سلامت خود حتما بعد از خوردن غذا بلافاصله مسواک بزنید.

آنتوسیانین ترکیبی است که در گیاهان و میوه‌هایی مثل پرتقال خونی، گیلاس، توت‌فرنگی وکلم بنفش وجود دارد. این ترکیب باعث رنگ بنفش و قرمز تیره در گیاهان می‌شود، آنتوسیانین برای قلب و سلامت مغز بسیار مفید است و دشمن کلسترول بد محسوب می‌شود. پس تا می‌توانید در سالادتان از کلم بنفش استفاده کنید.

همیشه در یخچال خانه‌تان مواد غذایی مفید که به آماده‌سازی چندانی نیاز ندارند، نگه دارید. سیب، موز، شیر، ماست،‌ گل کلم، بادام و… را در یخچال داشته باشید که اگر میان روز برای خوردن میان‌وعده به یخچال مراجعه کردید، مواد غذایی باارزشی صرف کنید و از ریزه‌خواری با مواد غذایی کم‌ارزش دور شوید.

اگر به پختن شیرینی‌جات خانگی علاقمندید، ‌از لبنیات کم‌چرب در طبخ استفاده کنید تا چربی اضافی وارد بدن خود نکنید.

بهترین ظرف برای طبخ غذا روی حرارت چدن واقعی است، ظروف چدنی نسبت به ظروف فلزی دیگر نظیر ظروف مسی، آلومینیومی و استیل، رسانایی حرارتی ضعیف‌تری دارند، حرارت بخوبی در این ظروف پخش شده و به‌طور یکنواخت به ماده غذایی منتقل می‌شود.

 

اگر به سلامت و زیبایی پوست خود و چروک نشدن آن علاقه‌مندید، در سالاد و غذاهایتان از فلفل دلمه‌ای استفاده کنید. ویتامین c موجود در فلفل دلمه‌ای محلول در آب است و رادیکال‌های آزاد در فضای مایع سلول‌ها را از بین می‌برد. رادیکال‌های آزاد باعث ضعیفی کلاژن پوست و افتادگی آن می‌شوند. فلفل دلمه‌ای بافت پوست را محکم و بدون چین و چروک نگه می‌دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.