326

وضعیت های نامناسب بدنی در کودکان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پدر ومادر گرامی اگر عادت کرده اید که به طور مداوم بگویید علی، صاف راه برو یا مریم صاف بشین و قوز نکن سخن به جایی نمی­ گویید. در این مقاله راهکارهای اصلاح وضعیت های نامناسب بدنی شرح داده می شود.

راهکاری اصلاح وضعیت های نامناسب بدنی

کودک شما شاید به طور موقتی صاف راه برود یا بنشیند ولی اگر دقت کنید بعد دوباره آن رفتار را تکرا می­ کند. در برخی از موارد وضعیت نامناسب بدنی، ناشی از یک مشکل فیزیکی مانند اسکولیوز (انحنای جانبی ستون مهره ها) است. تقریبا ۲ درصد بالغین- دختران چهار برابر پسران – انحنایی غیر طبیعی در ستون مهره ها یشان دارند که باید توسط یک متخصص معاینه شوند.

اگر کودک شما مشکل بدنی خاصی ندارد و وضعیت نامناسب بدن او به شکل عادت در نیامده است، آن را نادیده بگیرید. انتقاد و سرزنش کردن شما جلوی فراموش شدن این عادت را می­ گیرد.زمانی که کودک شما صاف می ­ایستد به او توجه کنید. و به او بگویید چقدر زیباتر می ­شوی وقتی صاف راه میری.

نکته: توجهی که ما را خوشحال می کند و به ما احساس خوبی می­ دهد، توجه مثبت و توجهی که ما را ناراحت می­ کند، توجه منفی است. لذا رفتارهایی مانند سلام کردن، تشویق کردن، نگاه کردن، لبخند زدن و…. از نوع توجه مثبت هستند و رفتارهایی مانند ناسزا گفتن، کتک زدن و… از نوع توجه منفی به شمار می­ آیند. در مجموع توجه کردن چه مثبت باشد و چه منفی باشد باعث افزایش رفتار می ­شود.

از کودک خود بخواهید محاسن وضعیت بدنی درست را به شما بگوید.در مورد پیامدهای قوز کردن با کودک صحبت کنید.نحوه صحیح ایستادن را در برابر آیینه به او آموزش دهید.در حالت های مختلف از او عکس بگیرید و عکس ها را با هم مقایسه کنید و با مقایسه آنها او را در درست نشستن تشویق کنید.

نتیجه گیری:

 با توجه به آنچه اشاره شد، وضعیت نامناسب بدنی، فقط به صورت یک عادت یا بازتابی از تصور شخصی غلط است. هنگامی که قوز کردن یا دولا دولا راه رفتن ناشی از احساسات منفی کودک است، نه تنها سرزنش کمکی نمی ­کند؛ بلکه ایرادهای پی در پی، احساس کودک را نیز بدتر می­کند؛

اما وقتی فقط به صورت عادتی ساده درآمده است باید با آن به عنوان رفتاری که به تغییر نیاز دارد، برخورد شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.