396

کودکانی که می‌خواهند با برادر و خواهرشان بخوابند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گاهی کودک می‌خواهد در کنار برادر و خواهرش بخوابد. با خواهر و برادرها در یک تختخواب خوابیدن، می‌تواند سریعاً به صورت یک عادت درآید و نباید ترغیب شود.

اگر کودکان شما عادت کرده‌اند با هم در یک تختخواب بخوابند، راه حل‌های زیر می‌تواند راهگشا باشد:

کودک را به تنها خوابیدن تشویق کنید:

مانند هر رفتار مطلوب دیگری، در این مورد نیز مهم است که این رفتار را با تشویق کردن تقویت کنید. کودک را برای تنها خوابیدن تحسین کنید. به او بگویید که چقدر به خود می‌بالید که او واقعاً دختر یا پسر بزرگی شده است. خواهر و برادرها را نیز تشویق کنید تا در این تحسین و تشویق، شما را همراهی کنند. لازم به ذکر است تحسین باید پس از مشاهده پیشرفت در رفتار عرضه شود.

قاطعانه به آنها بگویید که همین حالا باید تنها بخوابند:

با لحنی قاطع و واقعی به کودکان بگویید که آنها هر کدام تختخواب مخصوص به خودشان را دارند و باید در آن بخوابند.

در مورد ترس‌ها و اضطراب‌های کودک با او صحبت کنید:

اگر به نظر می‌رسد که کودک شما از تنها خوابیدن می‌ترسد، در مورد ترس‌هایش با او گفتگو کنید و بکوشید مشکلات او را حل کنید. ممکن است کودک نتواند به دقت توضیح دهد که چه چیزی سبب ترس او شده است. بنابراین، وقتی که عاملی موجب ترس او شد، او ممکن است از همه موقعیت‌های اطراف آن عامل نیز وحشت داشته باشد.

به عنوان مثال کودکی که شب‌ها از تنهایی می‌ترسد، ممکن است اساس وحشت او از سایه‌هایی باشد که بر اثر نور ماه روی شیشه پنجره می‌افتد.بین کودکان آیفون یا واکی‌تاکی (بی‌سیم مخصوص کودکان) بکشید تا بتوانند قبل از خوابیدن از اتاق‌های خود با یکدیگر صحبت کنند.

جایگزین‌های دیگری برای کودک فراهم کنید:

حیوان پشمی یا یک عروسک می‌تواند جایگزین مناسبی باشد تا کودک با استفاده از آن بدون اینکه «تنها» باشد، استقلال خود را کسب کند.

استفاده از جعبه شبانه:

بدین ترتیب کودک تا هنگامی که به خواب رود، کاری برای انجام دادن خواهد داشت..در درجه اول کودکان باید یاد بگیرند که در هنگام خوابیدن به خودشان تکیه کنند و والدین گرامی می‌توانند با تحسین و تشویق و درخواست قاطعانه این مشکل شبانگاهی را حل کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.