Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
تظاهر به بیماری در کودکان
317

تظاهر به بیماری در کودکان

|
0 دیدگاه

بیماری در کودکان امری شایع است ولی همه کودکان گاهی از تظاهر به بیماری استفاده می­‌کنند که می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد.

راهکارهای رفع تظاهر به بیماری در کودکان

تقلید از بزرگ‌ترها، جلب توجه، حمایت بیش از اندازه والدین و… در هر صورت باید برای تغییر این رفتار کوشش کنید. در این مقاله راهکارهایی برای رفع تظاهر به بیماری در کودکان خواهید یافت.

 با دعوا کردن و تنبیه، کودک را وادار به اعتراف به تظاهر بیماری نکنید.
الگوی صداقت باشید.
به او برچسب دروغ نزنید.
تظاهر به بیماری را ناخواسته تشویق نکنید.
فرزندتان را تحقیر و سرزنش نکنید.
اگر مطمئن نیستید که فرزندتان دروغ می­‌گوید، صادقانه بگویید: «احساس می­‌کنم که این حرف تو حقیقت ندارد».

 قوانین را برای کودک توضیح دهید: یک قانون می‌تواند این‌ باشد که تا دمای بدنش به ۳۸ درجه سانتیگراد نرسد یا علائم مشاهده‌شدنی بیماری نظیر اسهال یا استفراغ وجود نداشته باشد، باید به مدرسه برود. از توجه بیش از اندازه خودداری کنید: با ترس و وحشت به هر عطسه واکنش نشان ندهید.

با کودک همدردی کنید، او را ببوسید و وانمود کنید اتفاق مهمی رخ نداده است. در صورتی که مسأله جدی نباشد، نگرانی زیادی نشان ندهید. وقتی کودک شما می­‌گوید که دچار سردرد است، یک مسکن یا یک استراحت کوتاه را به او توصیه کنید و به کار خودتان مشغول شوید.

 تحسین و پاداش دادن به خاطر رفتار سرشار از سلامتی‌اش، بسیار تأثیرگذار است. به عنوان مثال، کودک شما قبل از رفتن به مهد دچار تب خفیفی شده است اما به جای آنکه در اثر آنفلوآنزا بی‌تابی کند، می‌­گوید که اشتهایش خوب است، از ورزش لذت برده و بدون ناراحتی به مهد می­‌رود.

این رفتار، فوق‌العاده است! این حقیقت را به کودک بگویید.دروغ گفتن یا تظاهر کردن پدیده‌ای غریزی نیست بلکه ما این رفتارها را از محیط فرامی‌گیریم.

محیط اطراف ما خانواده، دوستان، مدرسه و… به روند دروغ گفتن ما کمک می‌کنند. این عادت ناپسند علل مختلفی دارد و شما پدر و مادر گرامی می‌­توانید با استفاده از راهکارهای ذکر شده در جهت رفع این مشکل گام بردارید.

[click_like post_id='30953']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.