350

از امروز به فکر باشید

|
0 دیدگاه

چاق شدن و افزایش وزن فقط ظاهر زیبای‌تان را به هم نمی‌زند؛ خیلی کارها می‌کند که چون مخفیانه و دور از چشم است، معمولاً جدی گرفته نمی‌شود؛ در حالی که می‌تواند خطرناک‌ و دردسرساز باشد.

تمام افرادی که بیمار هستند یا مشکل خاصی مانند فشار یا چربی خون‌ بالا دارند و دیابتی‌ها حتما باید آزمایش خون کاملی بدهند تا وضع سلامت‌شان را کنترل کنند.  با کنترل بموقع و به کمک آزمایش خون، می‌توان متوجه این موارد شده و برای برطرف کردن آنها دست به کار شد.

قندها هم تری‌گلیسیرید را افزایش می‌دهد

خیلی‌ها می‌گویند ما که اهل خوردن غذاهای چرب و پر روغن نیستیم؛ پس چرا باید نگران افزایش چربی‌ خون‌مان باشیم؟ غافل از این‌که فقط چربی‌های رژیم غذایی موجب افزایش تری‌گلیسیرید خون نمی‌شود، بلکه قندها و میزان شیرینی‌ای که در برنامه غذایی روزانه هر فردی وجود دارد نیز می‌تواند موجب افزایش تری‌گلیسیرید شود.

آنها که فکر می‌کنند چون تری‌گلیسیرید خون‌شان بالاست، نباید چربی زیادی بخورند و در مقابل حداقل در این دو هفته گذشته تا توانسته‌اند شیرینی‌‌های مختلفی مصرف کرده‌اند، باید بدانند شیرینی‌ها در بدن انسان به چربی تبدیل می‌شود و این موضوع نیز می‌تواند موجب افزایش چربی‌ خون شود. بنابراین بسیار شایع و طبیعی است که پس از پایان تعطیلات، شاهد افزایش چربی‌ خون باشیم.

کار، ورزش نیست

متأسفانه بسیاری از افراد فکر می‌کنند کاری که در طول روز انجام می‌دهند، ورزش است. آنها اغلب مطمئن هستند که بدن‌شان شرایط خوب و مناسبی دارد و باور ندارند که فعالیت‌های شغلی،‌ ورزش محسوب نمی‌شود.

حتی کسانی که شغل‌شان به فعالیت‌های فیزیکی وابسته است، مانند کسانی که باغبانی می‌کنند یا خانم‌های خانه‌دار نیز نباید کارشان را به حساب ورزش و فعالیت جسمی بگذارند، چراکه بدن انسان بسیار هوشمند است و خیلی زود به فعالیت‌های روزانه که دائم تکرار می‌شود، عادت می‌کند.
فعالیت ورزشی به مواردی اطلاق می‌شود که ضربان قلب فرد طی آن افزایش پیدا می‌کند و در فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، کوهنوردی و دوچرخه‌سواری چنین شرایطی ایجاد خواهد شد.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.