380

کودکم نمی­ پرسد و به سوالات پاسخ نمی­ دهد!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یکی از عواملی که باعث می ­شود کودک رفتارهای نابهنجاری انجام دهد، عدم آگاهی والدین از نحوه صحیح گوش دادن به حرف های کودک است.

راهکارها:

برای مشارکت کودک در جمع کلاس نقشه بکشید با معلم مشورت کنید و ترتیبی بدهید که کودک تشویق شود و شرکت و همکاری در کلاس درس را شروع کند.وضعیت کلاس درس و گروه را در خانه شبیه سازی کنید. به طور نمایشی یک کلاس ترتیب دهید و با کودکتان به پرسش و پاسخ بپردازید.

وقتی در جمع فامیل یا خانواده هستید ترتیبی بدهید تا کودکتان وارد بحث شود.جدولی تشکیل دهید و تلاش های کودکتان را در آن ثبت کنید.اعتما به نفس کودکتان را تقویت کنید. هیچ گاه از جملاتی نظیر عجب سوال احمقانه ایی اعتماد به نفس او را از بین نبرید.از میز شام برای صحبت کردن اعضای خانواده در کنار همدیگر استفاده کنید.

با کودکتان حرف بزنید برای او توضیح دهید که اینگونه اندیشیدن اشتباه است و او را قانع کنید که رفتارش را تغییر دهد.از کودکتان بخواهید که به همکلاسی های خود نگاه کند و از او بپرسید زمانی که دوستانت در بحث کلاسی شرکت می­ کنند چه اتفاقی می افتد.

اگر کودک با شما حرف می­ زند، با تمام وجود به حرفش گوش دهید، او نیاز به گوش دارد نه زبان. پس حرف نزنید و خوب گوش دهید. مطمئنا در ساعت های بعدی روز، زمانی را پیدا خواهید کرد که در مورد مطلبی که برایتان تعریف کرده، با او صحبت کنید.

نتیجه گیری: 

گاهی کودک از این مساله می­ ترسد که پاسخ نادرستی بدهد و سوالات احمقانه مطرح کند. گاهی هم حس می­ کند که اگر از کس دیگری کمک بخواهد، نشانه ضعف است. این احساسات و تفکرات می ­تواند زمینه ای باشند برای اینکه کودک در آینده از صحبت کردن در جمع واهمه داشته باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.