1488

بخور و نخورهای بیماران مبتلا به کبد چرب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک متخصص طب سنتی با اشاره به بخور و نخورهای بیماران مبتلا به کبد چرب، راه‌های طبیعی درمان این بیماری را تشریح کرد.

افرادی که مبتلا به کبد چرب شده‌اند در صورتی که میزان درگیری کبد آنها در حد ضعیف بوده همچنین اگر میزان آنزیم‌های کبدی هنوز در حد نرمال باشد می‌توانند از روش‌های تغذیه‌ای و یا طبیعی جهت درمان بیماری خود بهره‌مند شوند.

مصرف شربت عسل، آبلیمو و کاسنی روزی یک لیوان صبح ناشتا و یک لیوان آخر شب جهت درمان این بیماری و تسریع در سیر بهبودی آن مؤثر است البته باید توجه داشت که برای این راهکار یک و نیم لیوان آبلیموی تازه را با یک قاشق مرباخوری عسل و چهار و نیم لیوان کاسنی مخلوط کرد تا بتوان طی شبانه‌روز مصرف آن را مدنظر قرار داد.

مصرف یک قاشق چایخوری سیاه‌دانه در صبح و شب نیز توصیه می‌شود البته سیاه دانه باید حتماً جویده شود و اگر همراه با کمی عسل طبیعی مورد استفاده قرار گیرد اثر زیادتری را بر جای خواهد گذاشت.

مصرف روزانه ۲ الی ۳ عدد سیب کامل صبح‌ها قبل از صبحانه و آخر شب می‌تواند در درمان این بیماری استفاده شود، مصرف پیوسته سالاد کاهو،‌ کلم، هویج، روغن زیتون و آبغوره هفته‌ای ۵ بار توصیه می‌شود.

قبل از میل غذا مصرف هر گونه مایعات حتی آب توصیه نمی‌شود و بهترین زمان نوشیدن هر نوع مایعات حتی آب نیم ساعت قبل از غذا و یا یک ساعت پس از میل غذا است.

کم کردن مصرف غذاهای سرخ کردنی به ویژه در شب هنگام  توصیه  میشود . افرادی که مبتلا به دیابت چرب هستند در صورت امکان بهتر است رژیم آش آبغوره در نوبت شب به مدت ۴۰ روز را مورد توجه قرار دهند همچنین عدم مصرف غذاهای آماده و فست‌فود همچنین نوشابه‌‌های گازدار و دوری از استرس‌های روزانه به میزان قابل توجهی در درمان کبد چرب مؤثر است.

افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند در صورتی که بیماری‌شان در حد متوسط و یا شدید باشد و یا همراه با افزایش آنزیم‌های کبدی مواجه باشد علاوه بر این بیماری ممکن است به دیابت، فشار خون و چاقی زیاد نیز مبتلا شوند که برای جلوگیری از بروز عوارض ناشی از این بیماری‌ها لازم است درمان خود را تحت‌نظر پزشکان مربوطه انجام دهند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.