725

خمیر دندان کاربردهای دیگری هم دارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

خمیر دندان ها از لحاظ شکل ظاهری فرآورده می توانند به اشکال مختلفی مانند انواع ژله ای، مایع، خمیری و غیره وجود داشته باشند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلف خمیر دندان از لحاظ فرمولاسیون و کارایی در بازار موجود است.

درمان گزش حشرات

هر وقت حشره ای شما را نیش زد و پوست تان به خارش افتاد, مقداری خمیر دندان روی محل گزش بمالید. خاصیت خمیر دندان این است که تحریک های ناشی از گزش حشرات را از بین می برد.

براق کننده جواهرات

اگر می خواهید طلا و جواهرات شما مثل روز اول شان درخشان و زیبا شوند کمی خمیر دندان روی سطح شان قرار دهید و بعد از گذشت یک شب خمیر دندان را با دستمال تمیزی پاک کنید و بعد طلا جواهرات را بشویید, می بینید که مانند روز اول براق می شوند. البته این ترفند در مورد مرواریدها جواب نمی دهد و ممکن است به آنها آسیب بزند.

رفع خش های روی دی وی دی ها

کمی از خمیر دندان را به آرامی روی دی وی دی خش دار بکشید و بعد آنها را با احتیاط بشویید و خشک کنید؛ خط و خش ها کم رنگ تر می شوند.

درمان سوختگی های جزیی

هر وقت پوست دست تان دچار سوختگی خفیفی شد,بلافاصله مقداری خمیر دندان روی محل سوختگی قرار دهید. با این کار سوختگی ها سطحی به سرعت درمان می شوند.

پاک کننده ناخن ها

گر ناخن هایتان به هر دلیلی سیاه یا رنگی شده بهترین پاک کننده ناخن ها خمیر دندان ها هستند. مقداری از خمیر دندان را روی برس یا یک مسواک قدیمی قرار دهید و روی ناخن ها بکشید تا ناخن های زیباتری داشته باشید.

برطرف کننده بوی دست ها

حتما بارها برایتان پیش آمده که هنگام آشپزی, به ویژه خرد کردن پیاز و سیر دست هایتان بوی این سبزیجات را به خودش جذب کرده است. در این جور مواقع ممکن است دست هایتان را حسابی با آب و صابون بشویید اما بوی ناخوشایندی همچنان در دست هایتان باقی می ماند. چاره کار خمیر دندان است. کافی است بعد از پایان آشپزی کمی خمیر دندان به دست تان بزنید و پس از چند دقیقه دست ها را بشویید.

بی رنگ کردن لکه ها

حتما بارها برایتان پیش آمده که لباس یا فرش خانه تان لکه دار شده است. در این جور مواقع اولین نگرانی هر فردی این است که آن لکه را چطور پاک کند؟ فقط باید به سرعت مقداری خمیر دندان روی لکه قرار دهید و پس از بی رنگ شدن لکه, آن را بلافاصله بشویید.

ترمیم چرم ها

خمیر دندان برای برطرف کردن خراش های ایجاد شده روی وسایل و لباس های چرمی هم کاربرد دارد. یک برس نرم بردارید و مقداری خمیر دندان را روی قسمت آسیب دیده چرم قرار دهید تا خراش ها کم رنگ تر شوند.

نکته آخر اینکه

خمیردندان یک محصول کمکی جهت حفظ سلامت دهان و دندانهاست و نباید از آن انتظارات غیرواقعی داشت. مسواک زدن صحیح دندان‌ها دوبار در روز (هر بار بمدت ۵ دقیقه) و نیز استفاده روزانه از نخ دندان و درکنار آن استفاده از سایر محصولات بهداشت دهانی مانند دهانشویه‌ها، آدامس‌ها و غیره با نظر دندانپزشک، به حفظ سلامت دهان و دندان‌ها کمک می‌کند. ضمنا مراجعه دوره‌ای منظم به دندانپزشک جهت معاینه دندان‌ها و گرفتن مشاوره‌های لازم و پرهیز از مصرف مکرر خوراکیهای پوسیدگی زا در طول شبانه روز هم ضروری است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.