759

خواص طالبی با اضافه کردن شکر بیشتر می شود یا بدون شکر؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک متخصص تغذیه گفت: طالبی و هندوانه از میوه‌های تابستانی هستند که به دلیل آب فراوانی که در خود ذخیره دارند، کمبود آب بدن در فصل گرم سال را جبران می‌کنند.دکتر مجید کاراندیش اظهار داشت: تفاوت میوه‌های تابستانی، مانند هندوانه و طالبی با دیگر میوه‌ها در حجم بالای آب ذخیره شده در این میوه‌ها است که مصرف آنها از خشکی و کاهش آب بدن در تابستان پیش‌گیری می‌کند.

وی افزود: مصرف ۳۰۰ گرم طالبی و یا ۴۰۰ گرم هندوانه معادل مصرف ۳ عدد خرما است و ارزش غذایی معادل ۶۰ کالری دارد. خصوصیت ویژه هندوانه و طالبی این است که علاوه بر کالری، آب بدن را نیز تامین می‌کنند.

کاراندیش تصریح کرد: قند موجود در هندوانه و طالبی نیز قند فروکتوز است و مصرف منطقی این میوه‌های تابستانی برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی‌کند.
این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: هندوانه و طالبی باید به صورت طبیعی مصرف شوند و افزودن شکر به این میوه‌ها به‌هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وی در پایان گفت: قند موجود در هندوانه و طالبی مشکلی ایجاد نمی‌کند و مضر نیست، ولی اگر قرار باشد این میوه‌ها در هر وعده به همراه مقدار زیادی شکر مصرف شوند، مضر بوده و قند خون را افزایش می‌دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.