573

دارویی به خوبی مسکن برای درد کمر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مطالعه جدیدی بیان می‌کند که ناپروکسن، دارویی که هم به صورت آزاد و هم با نسخه به فروش می‌رسد، به نظر می‌رسد که برای رهایی از درد کمر به اندازه مسکن‌های مخدر یا شل‌کننده‌های عضلانی مؤثر باشد.

مطالعه به مقایسه استفاده ناپروکسنِ تنها، با استفاده از ناپروکسن به اضافه مسکنِ مخدرِ اکسی‌کدون و استامینوفن (پروست) یا شل‌کننده عضلانی سیکلوبنزاپرین پرداخت. به گفته محققان، حال بیمارانی که ترکیبی از این داروها را مصرف کردند از حال بیمارانی که فقط ناپروکسن مصرف کردند، بهتر نبود.

«درد کمر حاد مشکل کلافه‌کننده‌ای است. بسیاری از بیماران قبل از مراجعه به اورژانس از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID) مثل ناپروکسن یا ایبوپروفن استفاده می‌کنند.

برخی از این‌ها ممکن است مقادیر ناکافی را در فواصل اشتباه مصرف کرده باشند و باید به این‌ها توصیه کرد که رژیم NSAID خود را اصلاح کنند. اما برای آن دسته از بیمارانی که رژیم NSAID آن‌ها درست است، درمان پزشکی اضافه‌تری وجود ندارد. ما درمان دارویی خوبی برای کمردرد حاد نداریم.»

اضافه کردن مخدر یا شل‌کننده‌های عضلانی به ناپروکسن بیشتر از ناپروکسن به تنهایی، به کاهش درد یا افزایش عملکرد بیماران کمک نکرد. نزدیک به پنجاه درصد بیماران یک هفته بعد هنوز از درد رنج می‌کشیدند. حدود ۲۵ درصد از بیماران، سه ماه بعد، هنوز دچار درد بودند.»

«این مطالعه به کوهی از مطالعات که می‌گویند مخدرها برای درمان درد کمر مناسب نیستند می‌افزاید. اگرچه تعداد پزشکانی که برای درد کمر مسکن مخدر تجویز می‌کنند کاهش یافته، اما هنوز تعداد زیادی از آنها این دارو را تجویز می‌کنند.»

اثرات جانبی مسکن‌های مخدر بر فواید آن می‌چربند. یکی از این اثرات جانبی اعتیاد است اما تنها اثر سوء آن نیست.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.