472

لومینیرز دندان چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

لومینیرز یک ساختار بسیار نازک ساخته شده از پرسلاین است که به دندان شما متصل می شود. این حقیقت که لومینیرز دندان بسیار نازک است، این امکان را فراهم می کند که آماده سازی دندان برای زیبایی طرح لبخند کاهش پیدا کند. در اکثر مواقع این روش درمانی ناراحتی خاص برای بیمار به همراه ندارد یا ناراحتی ناشی از بسیار کم می باشد. استفاده از این روش درمانی معمولاً به ۲ تا ۳ جلسه ملاقات با دندانپزشک نیاز دارد.لومینیرز چیست؟

لومینیرز یک پوشش ساخته شده از پرسلاین است که به جلوی دندان متصل می شود و به این ترتیب اکثر موارد نقص و اشکالات ظاهری دندان را اصلاح می کند. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی می بایست به مقدار کافی سطح مینای دندان داشته باشند که بتوان لومینیرز را به آن متصل کرد و از دستیابی به نتایج بلند مدت پس از درمان مطمئن شد. با توجه به اینکه روش لومینیرز نیازمند دستکاری و برداشتن ساختار طبیعی دندان نیست، در صورت نیاز می توان روکش لومینیرز را از روی دندان برداشت.
مقایسه لومینیرز و ونیر

هر دوی لومینیرز و ونیر می توانند مجموعه ای از مشکلات دندان را اصلاح کنند و یک ظاهر زیبا و لبخند ایده آل برای فرد ایجاد نمایند. با این وجود تفاوت هایی نیز بین این دو روش درمانی وجود دارد. ونیرهای دندان ساخته شده از پرسلاین روش درمانی سنتی برای اصلاح مشکلات زیبایی دندان ها هستند

و ضخامت تقریبی آنها در حدود نیم میلی متر است. این روکش های ونیر به صورت دائم به جلوی دندان ها متصل می شوند و باعث استحکام، دوام و ماندگاری بیشتر این دندان ها می گردند. علاوه بر این، روکش ونیر نسبت به لک شدن مقاوم است.

ونیر از بسیاری جهات شبیه روکش دندان است، با این تفاوت که هنگام استفاده از روکش ونیر بخش جلوی دندان پوشانده می شود، در حالی که در هنگام روکش کردن دندان، کل سطح دندان زیر پوشش می رود. به این ترتیب با استفاده از روکش ونیر می توان ساختار کامل بخش زیر بنایی دندان را حفظ کرد.

لومینیرز دندان یک نوع خاص از روکش ونیر است که به صورت بسیار نازک طراحی می شود. روکش لومینیرز حتی نازک تر از ونیر های سنتی است و دقیقاً روی بخش اصلی دندان قرار می گیرد.

علاوه بر این استفاده از روکش لومینیرز بدون درد است و این موضوع مزیت اصلی انتخاب این روش درمانی به جای روکش سنتی ونیر می باشد. با توجه به اینکه استفاده از روکش های ونیر نیازمند برداشتن بخشی از ساختار طبیعی دندان است، بیمار در هنگام درمان با مقداری درد مواجه خواهد شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.