690

نکاتی در مورد انتخاب خمیر دندان و مسواک خوب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

انتخاب خمیر دندان و مسواک خوب یکی از موارد بسیار مهم در بهداشت دهان و دندان است. نکاتی را به شما می گوییم  که به شما در انتخاب بهترین خمیر دندان و مسواک کمک خواهد کرد. خمیر دندان و مسواک خوب را با یک سری رعایت نکات می توان تشخیص و خریداری کرد.خمیردندان،انواع خمیر دندان،ویژگیهای خمیر دندان خوب

کار اصلی خمیر دندان ها این است که باقی مانده مواد غذایی را از لای دندان ها پاک و به براق و سفید شدن مینای دندان, کاهش بوی بد دهان و حفاظت از لثه ها کمک کند. علاوه بر این یک خمیر دندان خوب باید قدرت پاک کنندگی مناسبی داشته و با مخاط دهان, لثه ها و مینای دندان ها سازگار باشد. ابن را هم اضافه کنیم که از دیگر ویژگی های یک خمیر دندان خوب این است که به راحتی از تیوپ بیرون آمده و روی مسواک پخش شود و در طول مدت زمانی که از آن استفاده می کنید ظاهر و رنگ آن ثابت بماند. خمیر دندان خوب مهمترین منبع برای تامین فلوراید مورد نیاز دندان هاست. از سوی دیگر, خمیر دندان خوب ماده ساینده ملایمی هم دارد که باعث تمیزی دندان ها شده, لکه ها و پلاک های میکروبی را پاک می کند.

۱– فلوراید فراموش نشود

هنگام خرید خمیر دندان چندان فرقی نمی کند که چه مارکی را با کدام طعم و رنگ انتخاب می کنید. مهم این است که خمیر دندان حاوی فلوراید باشد. اگرچه امروز این ادعا از طرف تولید کنندگان مطرح است که همه خمیر دندان ها این ویژگی مهم را دارند اما حتما مارک های معتبر و تایید شده را انتخاب کنید. پژوهش های دانشمندان نشان می دهد اگر هر فردی از حدود دو سالگی از خمیر دندان فلورایددار استفاده کند و همچنان به مصرف آن در سنین بزرگ سالی ادامه دهد, احتمال پوسیدگی دندان هایش ۴۴ درصد کاهش می یابد. خمیر دندان گران تر, دندان های شما را سفیدتر نمی کند. در واقع همه خمیر دندان ها تاثیر کم و بیش یکسانی روی دندان ها دارند. اگر هم دندان های حساسی دارید یا هنگام خوردن غذاهای سرد و گرم, دندان هایتان تیر می کشد باید به دنبال خمیر دندانی برای دندان های حساس باشید.

۲– سفید کننده ها معجزه نمی کنند!

بعضی خمیر دندان ها «سفید کننده» اند؛ البته ترکیبات سفید کننده ای که در این خمیر دندان ها وجود دارد, بسیار جزیی است. با این وجود, این خمیر دندان ها برای مصرف روزانه مناسب نیستند چون مقدار ماده ساینده ها بیشتر از حد طبیعی است و به مینای دندان ها آسیب می رساند؛ بنابراین فقط چندبار در هفته باید از آنها استفاده کنید تا دندان هایتان سفید و براق شوند. در عین حال, اگر دندان های زرد و جرم گرفته ای دارید, با این مقدار ماده سفید کننده نمی توانید روی سفید شدن دندان هایتان خیلی حساب کنید و بهتر است بعضی از عادت هایتان را – مانند سیگار کشیدن و نوشیدن قهوه و چای زیاد – کنار بگذارید.

۳– ژله ای ها برای بچه ها مناسب ترند

به محض اینکه اولین دندان های فرزندتان از لثه هایش برون آمد, باید برای تمیز کردن آنها فکری کنید و یک مسواک و خمیر دندان خوش طعم و سبک حاوی فلوراید برایش بخرید. در ابتدا خودتان باید زحمت تمیز کردن دندان های شیری کوچکش را بر عهده بگیرید تا کودک به سنی برسد که خودش بتواند دندان هایش را مسواک بزند.فقط مراقب باشید خمیر دندان را قورت ندهد. خمیر دندان های کودکانه بشتر به شکل ژله ای هستند و طعم شان میوه ای است. ظاهر شفاف و داشتن کف کمتر هم از ویژگی های دیگر خمیر دندان های ژله ای به شمار می رود.

نکته: اگر کودک نوپای شما دست بر قضا سراغ تیوپ خمیر دندان رفت و مقدار زیادی از آن را خورد, فورا به پزشک مراجعه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.