Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
سال 2040 میلادی، جهان با سونامی دیابت رو به رو خواهد شد
316

سال ۲۰۴۰ میلادی، جهان با سونامی دیابت رو به رو خواهد شد

|
0 دیدگاه

در سال ۲۰۴۰ میلادی، جهان با سونامی دیابت رو به رو خواهد شد.

شیوع دیابت نوع ۱و۲ در جهان رو به افزایش است به گونه ای که تعداد افراد مبتلا به این بیماری در خاورمیانه و شمال آفریقا که ایران نیز جزء همین مناطق است تا سال ۲۰۴۰ به دو برابر افزایش خواهد داشت.به این معنا که از ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر امروز به ۷۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می رسد.

در حال حاضر بیش از نیم میلیون کودک و نوجوان در جهان به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند  ۴۱۵ میلیون نفر از افراد بزرگسال بین سنین ۲۰ تا ۷۹ ساله نیز به دیابت مبتلا شده اند.

همچنین آمارها نشان می دهد ۱۹۳ میلیون نفر در جهان هنوز بدون تشخیص هستند و ۳۱۸ میلیون نفر پیش دیابت یا دچار اختلال تحمل گلوکز هستند.

گفتنی است در سال ۲۰۱۵ ، ۵ میلیون نفر در جهان در اثر ابتلا به دیابت فوت کرده اند و تا سال ۲۰۴۰ عده دیابتی ها به ۶۴۳ میلیون نفر در جهان خواهد رسید.

هزینه سالانه بیماری دیابت حدود ۶۷۳ میلیارد دلار برآورد شد یعنی ۱۲ درصد بودجه ملی بهداشت صرف و هزینه درمان دیابت و عوارض ناشی از آن می شود.

تغذیه ناسالم و کاهش فعالیت فیزیکی عامل اصلی شیوع و افزایش دیابت نوع ۲ به شمار می رود. یکی از راهکارهای کاهش ابتلا افراد به این بیماری آموزش با تکیه بر تغذیه سالم و افزایش فعالیت جسمانی است زیرا بخش عمده هزینه های درمانی مربوط به دیابت نوع ۲ است بنابراین پیشگیری از ابتلا به این نوع دیابت در کاهش هزینه های درمانی نیز تاثیر گذار است.

[click_like post_id='32170']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.