1086

کمربندهای لاغری، لاغر نمی‌کنند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سال‌هاست که سازمان غذا و دارو برای کمربندهای لاغری مجوزی صادر نکرده است.

اگر منظور از کمربندهای لاغری آن دسته از کمربندهایی است که با ایجاد لرزش موضعی و حرارت باعث کم شدن حجم چربی می‌شوند، به صراحت می‌توان اعلام کرد در چند سال اخیر مجوزی از سوی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی برای ورود آن صادر نشده است.

برخی لوازم ارتوپدی اگرچه به ساپورت‌های لاغری شهره‌اند، اما خاصیت کمک درمانی دارند و موضوع در خصوص آنها متفاوت است؛ ملزوماتی مثل انواع آویزها، زانوبند، مچ بند، گردن بند و بویژه شکم بندهایی که جهت وضعیت استقرار کمر و مراقبت بعد از زایمان مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای مجوز هستند، اما نکته‌ای که درباره آنها وجود دارد این است که مصرف کنندگان این اقلام باید برای اطمینان از اصل بودن مورد مصرفی خود از طریق سایت اداره کل تجهیزات پزشکی (imed.ir) که مرجع مورد وثوق دانشگاهی و مراکز بیمارستانی است بر مبنای نام شرکت یا محصول اقدام به شناسایی آنها کنند.

مصرف کنندگانی که از این طریق اقدام به ردیابی اصالت محصول خود می‌کنند به راحتی می‌توانند از نمایندگی‌های معتبر و شرکت‌های توزیع کننده، محصول اصیل و غیراصیل را شناسایی کنند.

دقت در فاکتور فروش و برگه ضمانت دستگاه به عنوان راه دیگر شناسایی اصالت تجهیزات مورد نظر است . از روی شماره سریال دستگاه و استعلام آن در سایت تجهیزات پزشکی می‌توان نسبت به صحت و سقم مجوز واردات صادره اطمینان حاصل کرد.

کسی نمی تواند ادعا کند که بدون زحمت و صرفا با استفاده از کمربندهای به اصطلاح لاغر کننده، می‌شود راحت سرجای خود نشست و چربی‌های اضافی را آب کرد.

عموم اینها با استفاده از دو مکانیسم لرزش موضعی یا ایجاد حرارت، بصورت موقتی آنهم در حدی ناچیز چربی‌های زیرجلدی را جابجا کرده یا از طریق تبخیر آب میان بافتی ناحیه زیر کمربند می‌کنند و باعث کاهش سایز می شوند.

دستگاه‌های آماتوری موجود در بازار که خیلی هم روی آنها تبلیغ می‌شود به هیچ وجه در خصوص ادعای خود صادق نیستند بنابراین قاطعانه می‌توان گفت برای کاهش منطقی وزن هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین فعالیت ورزشی شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.