739

درمان ریشه دندان یعنی چه؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

درمان ریشه دندان یا اندو که به غلط آنرا عصب کشی هم میگویند زمانی صورت میگیرد که عروق خونی و عصب دندان (پالپ)در اثر نفوذ پوسیدگی یا ضربه عفونی و ملتهب شده باشد. چرا نیاز به درمان ریشه داریم؟
اگر پالپ(عروق واعصاب ) دندان عفونی شدند این عفونت منجر به ایجاد آبسه می شود و با گسترش این آبسه در فک دندان عفونی از دست خواهد رفت .

آیا درمان ریشه سخت است؟
خیر.با وجود بی حس کردن دندان تفاوتی بین این درمان ویک ترمیم ساده وجود ندارد.
در درمان ریشه چه کاری انجام میشود؟
درمان ریشه در واقع خارج کردن عفونت وتمیز کردن ریشه ها ی دندان و پر کردن آنها با موادی است که از بروز مجدد عفونت جلوگیری کند.

درمان ریشه نیاز به مهارت و وقت کافی دندانپزشک دارد و ممکن است در چندین جلسه صورت گیرد. بایستی پالپ عفونی خارج گردد ریشه ها تمیز شده و شکل دهی آنها توسط ابزار مخصوص که آنرا فایل می گوییم صورت گیرد و پس از اطمینان از آنکه کلیه اعصاب و عروق عفونی خارج شده اند میتوان اقدام به پر کردن کانال های دندان و تاج آن نمود.

آیا دندان بعد از درمان ریشه دردناک میشود؟
ممکن است تا چند روز بعد دندان مورد نظر دردناک باشد که در صورت تشخیص دندانپزشک با مصرف دارو بعد از درمان مشکل به سرعت مرتفع می گردد.

آیا ظاهر دندان تغییر می کند؟
دندان های عصب کشی شده ممکن است بعد از مدتی تغییر رنگ بدهند وکمی تیره شوند که در صورت عدم نیاز بهروکش روشن کردن رنگ دندان امکان پذیر است.
آیا عفونت و درد دندان پس از درمان ریشه باز هم ایجاد خواهد شد؟
درمان ریشه یک دندان کاملا موفقیت آمیز است و لیکن در مواردی امکان دارد عفونت بر گردد و مجددا دندان دردناکشود که در این صورت دندان نیاز به درمان مجدد دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.