5284

ویتامین های مورد نیاز آقایان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در این مطلب می خواهیم ویتامین هایی که برای سلامت قلب، دستگاه عروق، سیستم ایمنی و دستگاه تناسلی آقایان مفیدتر هستند را عنوان کنیم.

سلامت آقایان و اهمیت مکمل ها

برخی از مکمل ها مانند لیکوپن و ویتامین E، برای برخی ارگان ها مانند پروستات و برطرف کردن اختلالات ادراری مفید هستند. برخی دیگر مانند اسیدآمینه ها بیشتر برای حفظ قدرت عضلانی و نشاط جنسی به کار می روند و برخی دیگر مانند روغن ماهی معمولاً برای حفظ سلامت رگ های خونی، قلب و مغز مورد استفاده قرار می گیرد. مهم این است که شناخت درستی در خصوص این مکمل ها داشته باشید.

ویتامین ها و سلامت آقایان

صحبت کردن در خصوص این ویتامین ها به این معنی نیست که هر کس می تواند خودسرانه آن ها را مصرف کند. قصد ما صحبت از اثرات این ویتامین ها است. اگر تصور می کنید به هر یک از این مکمل ها نیاز دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با یک پزشک مشورت کنید

تمام ویتامین ها برای سلامتی مفید هستند اما جذب برخی از آن ها از طریق مصرف مواد غذایی سخت تر است. علاوه بر این سبک زندگی پرتنش ما نیز می تواند باک برخی از ویتامین ها را خالی کند. بنابراین لازم است که در کنار تغذیه ای سالم در صورت لزوم مکمل نیز مصرف کنید. به همین دلیل توصیه می شود که با یک پزشک در خصوص مصرف ویتامین ها مشورت کنید.

بتاکاروتن و ویتامین A

بتاکاروتن و ویتامین A آنتی اکسیدان های مهمی هستند که از بدنتان در برابر سرطان و آسیب های سلولی محافظت می کنند. این دو آنتی اکسیدان برای ترمیم و رشد سلولی، محافظت از قلب و کاهش سرعت پیشرفت پوکی استخوان مفید هستند.

ویتامین B کمپلکس

خانواده B خانواده پرتعدادی است. مهم است که از تمام ویتامین های این گروه بهره مند باشید. این ویتامین ها برای همه چیز به خصوص برای بهبود خلق و خوی یا کنترل میزان استرس (مانند ویتامین B1،B5) موثر هستند. ویتامین B3 ،B6 ،B12 و اسیدفولیک تأثیر زیادی در سلامت قلب، رگ های خونی و کنترل فشار خون دارند. از دیگر خانواده این ویتامین ها می توان به کولین و اینوزیتول (B7) اشاره کرد که نقش مهمی در عملکرد کبد دارند.

ویتامین C

حتماً می دانید که ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. این ویتامین همچنین در دفع فلزات سنگین و کاهش علائم آلرژیک نقش دارد و به ترمیم زخم ها، تقویت رگ های خونی و حفظ سلامت مفاصل کمک می کند.

ویتامین E

ویتامین E نیز خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و برای پیشگیری از ابتلا به سرطان موثر است. این ویتامین روی سلامت پوست نقش دارد و به تسریع روند بهبود زخم ها و کاهش جای زخم کمک می کند. این ویتامین برای پیشگیری و درمان بزرگی خوش خیم پروستات و بیماری های قلبی نقش موثری دارد.

ویتامین D

ویتامین D نقش تعیین کننده ای در عملکرد سیستم ایمنی بدن، حفظ سلامت استخوان ها و مفاصل و پیشگیری از ابتلا به دیابت دارد.

نکته مهم

صحبت کردن در خصوص این ویتامین ها به این معنی نیست که هر کس می تواند خودسرانه آن ها را مصرف کند.

قصد ما صحبت از اثرات این ویتامین ها است. اگر تصور می کنید به هر یک از این مکمل ها نیاز دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با یک پزشک مشورت کنید. اطلاعات کافی در خصوص شرایط بدنی، بیماری ها یا داروهایی که مصرف می کنید را در اختیار پزشک قرار دهید و با صلاحدید وی مکمل مورد نیازتان را مصرف کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
6 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.