720

ارتباط دیابت با عفونت لثه را جدی بگیرید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک متخصص داخلی گفت: دیابت، عفونت‌های لثه و دندان را افزایش می‌دهد.

دیابت سبب می‌شود که خطر بروز بیماری‌های دهان و دندان به ویژه لثه به علت ضعیف شدن سلول‌های دفاعی و ایمنی بدن افزایش یافته و باکتری‌های موجود در دهان و لثه از طریق رگ‌هی خونی لثه به دیگر اعضای حیاتی بدن منتقل و سبب بروز بیماری‌های عفونی زیادی می‌شود.

فردی که دچار دیابت است مرتباً دچار خشکی دهان شده و این سبب جمع شدن باکتری‌ها در اطراف لثه و در نتیجه پوسیده شدن دندان‌های فرد خواهد شد.

رگ‌های افراد دیابتی ضخیم است، انتقال مواد غذایی به کندی صورت می‌گیرد و این باعث شده که در زمان بیماری لثه، عفونتش دیر خوب شود و یا بافت‌های اطراف لثه در اکثر اوقات متورم بوده و این آسیب جدی به لثه وارد می‌کند و افراد دیابتی برای این که دچار عفونت‌های لثه‌ای نشوند مجبور به استفاده از آنتی‌بیوتیک به طور مداوم هستند.

افراد دیابتی که سیگار مصرف می‌کنند ۲۰ برابر افراد عادی دچار عفونت لثه و خرابی دندان‌ می‌شوند که علت این امر ضعیف شدن گردش خون در لثه و بافت‌های اطراف آن است.

افراد دیابتی در زمان مراجعه به دندان‌پزشکی باید تست A9C بدهند تا از میزان قند خود، متوجه تا در حین عمل جراحی لثه و دندان مشکلی برای آنها پیش نیاید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.