423

اسیدفولیک برای آن‌هایی که عمل پیوند قلب داشته‌اند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اسیدفولیک می‌تواند میزان هموسیستئین را کاهش دهد. هموسیستئین اسیدآمینه‌ای است که بروز بیماری‌های عروقی را در بین دریافت‌کننده‌های قلب پیوندی بالا می‌برند و اولین عامل مرگ‌ومیر ناشیاز پیوندهای قلبی محسوب می‌شود.

اسیدفولیک: برای آن‌هایی که عمل پیوند قلب داشته‌اند

بر اساس نتایج یک پژوهش ایتالیایی مصرف مکمل اسیدفولیک به مدت یک سال بعد از عمل پیوند قلب خطر مرگ‌ومیر دریافت‌کننده‌ها را در طولانی مدت کاهش می‌دهد.دکتر لوسیانوپوتنا و همکارانش به مدت ۷ سال روی ۵۱ دریافت‌کننده‌ی قلب پیوندی مطالعاتی انجام دادند.

گروهی از این افراد به مدت یک سال بعد از عمل، روزانه ۱۵ میلی‌گرم اسیدفولیک دریافت کردند و گروه دیگر پلاسبو یا دارونما مصرف کردند.محققان با بررسی سن و سال و سابقه‌ی بیماری‌های کورونری قبل از عمل این افراد به این نتیجه رسیدند که دریافت اسیدفولیک باعث کاهش ۴۷ درصدی مرگ‌ومیر آن‌ها می‌شود.

از این گذشته مصرف اسیدفولیک حتی خطر مرگ‌ومیر ناشی از سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی را نیز کاهش می‌دهد اسیدفولیک می‌تواند میزان هموسیستئین را کاهش دهد. هموسیستئین اسیدآمینه‌ای است که بروز بیماری‌های عروقی را در بین دریافت‌کننده‌های قلب پیوندی بالا می‌برد و اولین عامل مرگ‌ومیر ناشی از پیوندهای قلبی محسوب می‌شود

کاهش خطر مرگ در بین دریافت‌کننده‌های مسن‌تر و بیمارانی که به خاطر بیماری عروق کورونری عمل پیوند انجام داده بودند به میزان ۵۷ درصد تخمین زده شد.به عقیده‌ی محققان لازم است که مطالعات بیشتری انجام شود اما با این حال به نظر کاملا منطقی می‌آید افرادی که عمل پیوند قلب داشته‌اند حتماً از مکمل فولات یا همان اسیدفولیک استفاده کنند.

اسیدفولیک می‌تواند میزان هموسیستئین را کاهش دهد. هموسیستئین اسیدآمینه‌ای است که بروز بیماری‌های عروقی را در بین دریافت‌کننده‌های قلب پیوندی بالا می‌برد و اولین عامل مرگ‌ومیر ناشی از پیوندهای قلبی محسوب می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.