270

حال کبد را با کاهش وزن خوب کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

«تنها درمان کبد چرب غیرالکلی کاهش مؤثر و قابل توجه وزن است.»

«کبد چرب غیرالکلی یک بیماری غیرالتهابی مزمن کبد است و عمدتاً در نتیجه سبک غلط مصرف و انتخاب مواد غذایی تظاهر پیدا می‌کند. این بیماری بیشتر در افراد دارای اضافه وزن و چاقی به‌خصوص چاقی مفرط دیده می‌شود و هر چه میزان چاقی و مدت زمان ابتلا به آن بیشتر باشد، احتمال ابتلا و درجه کبدچرب افزایش می‌یابد.»

«در حیطه کبدچرب، مطالعات متنوعی در کشورهای توسعه یافته انجام شده و تاکنون هیچ راه‌حل مناسبی جز کاهش وزن قابل توجه و پایدار برای آن پیشنهاد نشده است. البته این کاهش وزن باید قابل توجه و پایدار باشد.

در افرادی که اضافه وزن دارند یا به چاقی درجه ۱ مبتلا هستند، بهترین روش شروع یک برنامه منظم و مناسب غذایی و ورزشی و حفظ آن است. در افرادی هم که از چاقی‌های درجه ۲ همراه عوارض چاقی و چاقی درجه ۳ رنج می‌برند و با احتمال بسیار بالاتری به کبدچرب غیر الکلی نیز مبتلا هستند، تنها راه پذیرفته شده کاهش قابل توجه و پایدار وزن انجام جراحی‌های چاقی است.»

«بیماران مبتلا به کبد چرب نباید فراموش کنند که ابتلا به کبد چرب یک پروسه مزمن و تدریجی بوده در نتیجه بهبود آن نیز امری تدریجی خواهد بود که البته درمان آن، به میزان کاهش وزن در زمان تعیین‌شده بستگی دارد.»

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.