372

مصرف خودسرانه قطره های چشمی، آب سیاه می آورد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مصرف خودسرانه برخی داروها به ویژه قطره های چشمی حاوی کورتن، سبب بیماری آب سیاه (گلوکوم) می شود که در صورت ادامه مصرف و مراجعه نکردن به موقع به چشم پزشک، منجر به نابینایی فرد خواهد شد.

بر اساس یک بررسی انجام شده در کشور ۸۰ درصد افرادی که به بیماری گلوکوم مبتلا بودند از بیماری خود خبر نداشتند و طی غربالگری شناسایی شدند، بر ضرورت شناسایی این بیماران تاکید کرد.

در ایران حدود ۸۰۰ هزار نفر به بیماری گلوکوم مبتلا هستند و از این تعداد حدود ۶۵۰ هزار نفر با وجود ابتلا به بیماری آب سیاه از بیماری خود آگاهی ندارند.

بیماری گلوکوم اغلب بر اثر بالا بودن فشار داخل چشم ایجاد شده، تخریب عصب بینایی را به دنبال دارد و از آنجا که فرآیند این تخریب، تدریجی صورت می گیرد در صورت مناسب نبودن درمان، سبب نابینایی فرد می شود.

گلوکوم، عمده ترین علت نابینایی غیرقابل برگشت در جهان است، از آنجا که احتمال ابتلای افرادی که پدر، مادر، خواهر و برادر آنان دچار گلوکوم هستند به این بیماری پنج تا ۶ برابر دیگران است، ضرورت دارد، این افراد مورد معاینات منظم چشمی قرار گیرند.

هرچه سن افراد بالاتر می رود، احتمال ابتلا به این بیماری نیز افزایش می یابد،  هر چند هیچ گروه سنی حتی کودکان از ابتلا به این بیماری مصون نیستند، اما ضروری است، افراد بالای ۶۰ سال به طور سالانه مورد معاینات چشمی منظم قرار گیرند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.