944

آب برای کلیه ها مفید است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پیشگیری از ایجاد سنگ ‌های ادراری رابطه ی مستقیمی با حجم آب مصرفی دارد.

آب برای کلیه ها مفید است

مصرف آب بیشتر و افزایش حجم ادرار، امکان عفونت ادراری را کاهش می ‌دهد. اما متاسفانه امروزه مردم به جای این که عطش و تشنگی خود را با آب رفع کنند بیشتر تمایل دارند تا از نوشابه، به خصوص نوشابه‌ های گازدار و آب‌ میوه ‌های صنعتی، استفاده کنند.این امر سبب می ‌شود متابولیسم طبیعی و صحیحی که باید در بدن وجود داشته باشد به هم خورده و برخی مواد زاید در مجاری ادرار و کلیه تولید ‌شود که در نهایت ممکن است به سنگ‌ های کلیوی منجر ‌شود.

توصیه ی من به افرادی که زیاد عرق می ‌کنند این است که مقدار مصرفی آب و دیگر مایعات را در طول روز به حدی برسانند که رنگ ادرارشان کاملا شفاف باشد. بنابراین از تغییر رنگ ادرار از شفاف به رنگ زرد و پُررنگ ‌تر می ‌توان پی برد که میزان آب بدن کم شده و بدن نیاز به آب یا دیگر مایعات طبیعی دارد.

از طرفی کاهش مصرف مایعات، به تغییر PH ادرار منجر می‌ شود و PH ادرار را اسیدی می ‌کند. این PH اسیدی سبب سوزش مخاط می ‌شود و مخاط مجاری ادرار را می ‌سوزاند و سبب سوزش ادرار می‌ شود.استفاده از چای پُررنگ، نسکافه، قهوه و به خصوص ماءالشعیر که این روزها کاملا جا افتاده که برای سنگ کلیه مفید است،

به دلیل این که سرشار از اگزالات است مُضر خواهد بود و بهتر است به جای مصرف این قبیل مایعات، از آب و آب ‌میوه‌ های طبیعی استفاده شود.

سوال دیگری که خیلی از افراد می ‌پرسند استفاده از آب‌ های معدنی است که آیا مصرف آن در بیماری‌ های کلیه و مجاری ادرار تاثیری دارد یا خیر؟ ما معمولا به کسی مصرف آب معدنی را پیشنهاد نمی ‌کنیم چون تا به حال نوع آب و سنگینی آن در ایجاد و عدم ایجاد بیماری ‌های کلیوی اثبات نشده است. بعضا می ‌شنویم که می ‌گویند آب منطقه سنگین است یا رسوب دارد.

توصیه‌ این است که این افراد از آب جوشیده استفاده کنند و لزومی بر استفاده از آب معدنی وجود ندارد چون ما از درصد املاح و کیفیت آب معدنی‌ هایی که در بازار هست مطمئن نیستیم و به طور دقیق نمی ‌دانیم که چه درصدی املاح دارند.

مطلب دیگری که خیلی ها درباره‌ اش می ‌پرسند، این است که مصرف لبنیات به خصوص دوغ یا شیر به دلیل داشتن کلسیم سبب ایجاد سنگ در مجاری ادراری می ‌شود یا نه؟

باید بدانید که این یک باور غلط است و توصیه می‌ شود از دوغ، شیر و دیگر لبنیات به اندازه ی کافی در رژیم غذایی خود استفاده کنید زیرا محدودیت در مصرف لبنیات باعث می ‌شود تا بدن اگزالات بیشتری جذب کند که خود عاملی برای تشدید سنگ ‌سازی کلیه است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.