446

تمرین‌هایی که فکر را مثبت می‌کنند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان
متخصصان می‌گویند اگر این فعالیت‌های جسمی را مدام انجام دهید، روانتان آرام می‌گیرد و می‌توانید بهتر از قبل به زندگی و کارتان سروسامان دهید.

تمرین‌هایی که فکر را مثبت می‌کنند

پیاده‌روی کنید تا افسرده نشوید

مطالعات متعدد تاثیر پیاده‌روی هرروزه را بر کاهش افسردگی ثابت کرده‌اند. محققان می‌گویند اگر این روزها بی‌حال و حوصله‌اید و امیدی به آینده ندارید، هرروز در ساعت مشخصی حدود ۴۰ دقیقه با تمرکز راه بروید تا حال روانتان بهتر شود. مطالعات نشان می‌دهد که ۲۰۰ دقیقه پیاده‌روی در هفته (کمتر از ۳۰ دقیقه در روز) هم تا حد زیادی در کاهش افسردگی و بهبود کیفیت زندگی موثر است.

لبخند بزنید تا درد نکشید

سرتان دارد منفجر می‌شود یا اینکه دل‌درد نمی‌گذارد به کارهایتان برسید. درست در همین لحظه به یکی از کانال‌هایی که جوک و لطیفه منتشر می‌کنند سر بزنید تا لبخند روی لبتان بیاید. محققان می‌گویند کسانی که لبخند می‌زنند، کمتر از کسانی که اخم را در چهره‌شان قاب می‌گیرند، درد می‌کشند. از نظر آن‌ها لبخند ضربان قلب را آرام‌تر می‌کند و حتی می‌تواند عصب‌هایی که به درد آمده‌اند را هم آرام کند.

نفس عمیق بکشید تا تمرکز کنید

اگر امروز هزار و یک کار روی میزتان تلنبار شده و برای انجام دادنشان تمرکز کافی ندارید، یک نفس عمیق بکشید و با خیال راحت کارتان را شروع کنید. از نظر محققان هر زمان که احساس کردید به اندازه کافی تمرکز ندارید، می‌توانید از داروی تنفس عمیق شکمی استفاده کنید و با رساندن اکسیژن بیشتر به مغز و بدنتان، تمرکزتان را بالا ببرید.

حرکات کششی انجام دهید تا داغتان آرام شود

اگر عزیزی را از دست داده‌اید یا فاجعه‌ای مثل تصادف یا زلزله را پشت سر گذاشته‌اید، تمرین‌های کششی آرامش‌بخش را همراه با موسیقی آرام و در اتاقی ساکت که احساس خوشایندی به شما می‌دهد انجام دهید. محققان می‌گویند این قبیل ورزش‌ها می‌تواند آرامش را به کسانی برگرداند که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند و سلامت روانشان را دوباره به آن‌ها هدیه کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.