634

چگونه رازدار باشیم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 تحقیقات نشان داده است که حفظ یک راز اضطراب زیادی به شخص وارد می‌کند. اگر می‌خواهید از اضطراب مضاعف پرهیز کنید، قبول نکنید که رازدار دیگران باشید.

 برای زمان فاش کردن راز برنامه ریزی کنید!

اگر وسوسه شده اید که رازتان را با کسی درمیان بگذارید، چند روز به خود وقت دهید و منطقی به آن فکر کنید و درباره زمان و چگونگی گفتن آن برنامه ریزی کنید. این کار به شما کمک می‌کند مانع فاش کردن راز خود در زمان نامناسب شوید. سعی کنید خود را با کارهایی سرگرم کنید و به آن راز زیاد فکر نکنید. اگر دائم به آن فکر کنید حفظ آن بسیار دشوار می‌شود.

اگر رازی موجب ناراحتی شما می شود و مجبورید آن را به کسی بگویید، مطمئن شوید که رازتان را به فرد قابل اعتمادی می‌گویید. انتظارات خود را بی پرده به آن فرد بگویید: این که آیا اجازه دارد راز شما را به شخص دیگری بگوید؟ به چه کسی و چه وقت؟ اما بدانید که اگر رازتان را به کسی بگویید امکان برملا شدن آن را فراهم کرده اید.

 محل را ترک کنید!

اگر درباره موضوع رازتان سخنی بگویید امکان برملا شدن آن را فراهم کرده اید، زیرا ممکن است آگاهانه یا نیمه آگاهانه درباره موضوعات مرتبط با رازتان سخن بگویید. اگر در حال گفت و گو با فردی هستید که به موضوعی مرتبط با موضوع راز شما اشاره می‌کند، موضوع صحبت را عوض کنید. سعی کنید موضوع را طوری عوض کنید که طرف گفت و گوی شما متوجه نشود به ادامه گفت و گو درباره آن موضوع مایل نیستید.

اگر لازم است بهانه ای برای ترک محل فراهم کنید. اگر شما را برای گفتن رازی در فشار قرار دادند، صادقانه بگویید درحال حاضر نمی‌توانم چیزی بگویم. اگر پافشاری کردند محترمانه بخواهید که دست از اصرار خود بردارند. بهتر است در عوض داستان سازی صرفاً بگویید چیزی نمی‌دانید.

بنویسید و بسوزانید!

اگر احساس می کنید طاقت حفظ رازی را ندارید، می توانید آن را با جزئیاتش روی کاغذ بنویسید و سپس آن را نابود کنید. مطمئن شوید که آن را کاملاً سوزانده یا خرد کرده اید و هیچ مدرکی به جا نمانده است. می‌توانید رازتان را به یک عروسک یا حیوان خانگی یا کودکی که سخن نمی‌گوید بگویید. می‌توانید در آینه با خود سخن بگویید. وانمود کنید که خواهر یا برادردوقلویی دارید و رازتان را با او درمیان بگذارید. شاید به نظر احمقانه برسد ولی مؤثر است.

در هر یک از این شرایط مطمئن شوید کسی در آن حوالی نباشد و تلفن و رایانه شما نیز در حالت اتصال به شبکه مکالمه نیست.گاهی شنیدن یک راز باعث می شود فشار زیادی بر بدن خود احساس کنید. ارتباطی بین بدن شما و حفظ راز وجود دارد. سعی کنید با انجام فعالیت های جسمی و حتی فریاد کشیدن انرژی هیجانی بدنتان را تخلیه کنید و جلوی تخلیه آن انرژی از طریق بازگوکردن رازتان را بگیرید.

وقتی افشای راز واجب است!

اگر رازی  باعث آسیب دیدن فرد یا افرادی شود، می‌توانید آن را افشا کنید به ویژه اگر مربوط به کودکان باشد. اگر کسی در فعالیتی جنایی دست دارد و وضعیتش را با شما در میان گذاشته است از لحاظ قانونی مسئول هستید که جریان را افشا کنید. اگر اجازه پیدا کردید که رازی را به کسی بگویید باز هم بررسی کنید که فاش کردن آن بی ضرر باشد و مشکلی ایجاد نکند.

نکات مثبت و منفی افشای آن را بررسی کنید. راز را رو در رو بگویید و در هیچ شرایطی آن را از طریق نوشتن برای کسی باز گو نکنید زیرا نوشته شما مدرکی خواهد بود بر این که شما آن راز را برملا کرده اید.اگر چنانچه اشخاص دیگری هم از رازی مطلع بودند، در برملا کردن آن راز پیش دستی نکنید یا نگویید که شما هم از آن باخبر بوده اید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.