669

انتخاب چشم پزشک مناسب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نگاه کردن به یک نقطه نمی‌تواند باعث انحراف چشم شود ولی اینکه برخی از کودکان به عنوان بازی چشم‌هایشان را چپ می‌کنند می‌تواند باعث عدم تعادل در ماهیچه چشم شده و انحراف چشم را به وجود آورد.

چشم پزشک کیست؟

چشم پزشک، پزشک مخصوص چشم است که در زمینه مراقبت های دارویی و جراحی چشم و سیستم بینایی و همچنین در جلوگیری از بیماری چشمی و آسیب های چشمی دارای تخصص است.

چشم پزشک، پزشک چشم است که چهار سال دوره پیش پزشکی در مقطع کارشناسی ، چهار سال دوره پزشکی، یک سال دوره انترنی و سه یا چند سال دوره تخصص در زمینه پزشکی و دوره جراحی و مراقبت از چشم را گذرانده است. چشم پزشک متخصصی واجد شرایط و دارای برد قانونی است و برای تشخیص، درمان و کنترل شرایطی که چشم و سیستم بینایی را تحت تاثیر قرار میدهد.

پزشک چشم می تواند مراقبت کامل از چشم را ارایه دهد یعنی خدمات مربوط بینایی، معاینه چشم، مراقبت از چشم، جراحی و تشخیص، و درمان بیماری و بهبود عوارض مربوط به بینایی که ناشی از شرایطی دیگر مانند دیابت است.اپتومتریست چشم پزشکی است که در زمینه اپتومتری دوره دیده است. این فرد به معاینه، تشخیص، درمان و کنترل بیماری ها و ناهنجاری هایی می پردازد که چشم و سیستم بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اپتومتریست کیست ؟

اپتومتریست چشم پزشکی است که در زمینه اپتومتری دوره دیده است. این فرد به معاینه، تشخیص، درمان و کنترل بیماری ها و ناهنجاری هایی می پردازد که چشم و سیستم بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. اپتومتریست دوره لیسانس پیش از تخصص را گذرانده است و در دانشکده معتبر اپتومتری چهار سال تحت آموزش حرفه ای قرار گرفته است. به علاوه برخی اپتومتریست ها یک سال دوره اختیاری رزیدنتی را در یک رشته خاص می گذرانند. توجه کنید اپتومتریست ها به دانشگاه پزشکی نرفته اند.

مانند چشم پزشکان اپتومتریست ها نیز در زمینه معاینه ساختار داخلی و بیرونی چشم جهت تشخیص بیماری هایی نظیر گلوکوم ، پارگی شبکیه، و آب مروارید دوره دیده اند. اپتومتریست ها عمل جراحی چشم را انجام نمی دهند و جهت مراقبت و کنترل همه بیماری ها و ناهنجاری های چشم آموزش ندیده اند. اپتومتریست فقط به تشخیص و درمان مشکلات مربوط به دید مانند نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیر چشمی می پردازد.

آنان همچنین ممکن است فرد را از نظر توانایی در تمرکز و هماهنگی چشمان و مشاهده عمیق و تشخیص رنگ ها معاینه کنند. از طرف دولت به اپتومتریست ها جهت معاینه چشم برای تشخیص مشکلات مربوط به بینایی و شفافیت دید و تجویز عینک، لنز های تماسی، تمرینات چشم، بینایی درمانی و داروهایی برای درمان بیماری های چشم مدرکی ارایه می شود.

عینک ساز کیست ؟

عینک ساز متخصصان مراقبت از چشم هستند که با چشم پزشکان و اپتومتریست ها کار می کنند و خدمات مربوط به بینایی را ارایه می دهند خدماتی که در ارتباط با تشخیص و درمان مشکلات مربوط به بینایی و بیماری های چشم است. عینک ساز ها در ارایه مراقبت کامل از بیمار، قبل، و بعد و در طول معاینات و در هنگام انجام روند ها و عمل های جراحی به اپتومتریست ها و چشم پزشکان کمک می کنند.

عینک سازها دو سال جهت دریافت مدرک فنی دوره دیده اند آنان نسخه مربوط به چشم را تجزیه تحلیل می کنند و لنز هایی که مناسب نیاز هر فرد می باشد را تعیین می نمایند. نظارت بر سفارش و تایید محصولات مربوط به چشم از آغاز تا پایان، جایگزینی، تنظیم، تعمیر و تولید دوباره لنزهای چشمی قبلا سفارش داده شده، ساخت عینک و فرم از وظایف عینک ساز است.

توجه کنید سلامت چشمان در نتیجه تعامل بین شما و پزشک چشم شماست. چشم پزشکی ، اپتومتریست و عینک ساز با یکدیگر و با بیمار همکاری می کنند تا از سلامت چشمان و بینایی او در دراز مدت اطمینان یابند. همچنین حداقل هر سال یک بار باید به چشم پزشک یا اپتومتریست یا متخصص چشم مراجعه شود.

انتخاب چشم پزشک یا متخصص چشم

از آن جایی که بینایی خیلی مهم است پس در زمینه مراقبت از چشمان خود خیلی دقت کنید. پزشک مناسبی را انتخاب نمایید کسی که دوره های لازم را دیده و دارای تجربه کافی است و می تواند به تشخیص درست و درمان بیماری به شما یاری رساند کسی که دارای دانش کافی است و بهترین نتیجه ممکن بهترین و مراقبت را جهت حفظ سلامت بیمار ارایه می دهد.

هنگام انتخاب چشم پزشک به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در انتخاب چشم پزشکی برای مراقبت از چشمان و بینایی باید به  مواردی همچون مدارک پزشک، تجربیات، خدماتی که ارایه می دهد و رضایتمندی بیمار توجه داشت.

اپتومتریست و همچشم پزشکی باید دارای مدرکی تایید شده از دانشگاه پزشکی و دارای مجوز کار باشند

مدارک تحصیلی

مدارک تحصیلی مدرکی مستحکم است که نشان می دهد چشم پزشک یا عینک ساز واجد شرایط است. چشم پزشک باید دوره های لازم و مناسب را در زمینه تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های چشم دیده باشد. این امر در تصمیم گیری درباره اینکه کدام پزشک بهترین خدمات را در زمینه مراقبت از چشم ارایه می دهد به ما کمک می کند.

هم اپتومتریست و همچشم پزشکی باید دارای مدرکی تایید شده از دانشگاه پزشکی و دارای مجوز کار باشند. بعلاوه، چشم پزشک باید دوره رزیدنتی و انترنی را گذرانده باشد. پزشکان باید مدارک و گواهی های خود را در جاهای که در دید است نصب نمایند. قبل از ملاقات با پزشک می توان مدارک پزشک را با بررسی نمود.

تجربه

همچنین چشم پزشکان باید دارای تجربه کافی باشند. اپتومتریست یا چشم پزشکی که تجربه بیشتری دارد بهتر می تواند بیماری های چشمی و ناهنجاری ها را تشخیص دهد زیرا آنان بیماران زیادی را معاینه کرده اند. از دیگر مزایای ملاقات با چشم پزشک دارای تجربه این است که اطمینان داریم آنان اپتومتری و چشم پزشکی را قبلا بارها و بارها انجام داده اند.  توجه کنید بیماران هنگام مواجه با قصور و خدمات بد هرگز آن را فراموش نمی کنند.

همچنین ممکن است فرد مایل باشد درباره پژوهش های پزشکی  یا دوره های آموزش پزشکی که چشم پزشک در آن شرکت کرده است اطلاعاتی کسب نماید. زیرا چشم پزشکانی که در این زمینه ها فعالیت داشته اند درباره تحقیقات و آموزش به روز هستند این پزشکان در زمینه آخرین تکنیک های روز در تشخیص و درمان بیماری چشم و مشکلات مربط به دید دارای آگاهی بیشتری هستند.

خدمات ارایه شده

انتخاب چشم پزشکی که طیف گسترده ای از خدمات را ارایه می دهد خیلی مفید است البته بسته به نوع خدماتی که نیاز دارید چشم پزشک خود را انتخاب نمایید. پزشکانی که خدمات اندکی ارایه می دهند اغلب قادرند خدمات تخصصی را انجام دهند یا به درمان بیماری های خاص بپردازند بیماری هایی نظیر آب سیاه و آب مروارید. باید بدانید به کدام پزشک نیاز دارید و بسته به نیاز خود چشم پزشکی مناسبی انتخاب نمایید.

رضایت بیمار

توصیه های کلیشه ای وجود دارد که دهان به دهان می چرخد. این توصیه ها خیلی سریع تر و خیلی بیشتر از تبلیغات پخش می شود. پس درباره انتخاب یک چشم پزشک مناسب با اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود مشورت نمایید و از آنان درباره چشم پزشکی که توصیه می کنند پرس و جو کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.