494

کاهش وزن در رفع خروپف موثر است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کاهش وزن، به پهلو خوابیدن، تغییر نحوه خوابیدن، و…، در کاهش خروپف موثر است.

بی‌خوابی یک مشکل رایج است، اما متاسفانه در اکثر اوقات درمان‌های مناسبی برای درمان آن بکار گرفته نمی شود.

با مشخص شدن زمینه بی‌خوابی و درمان آن نظیر تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی می‌توان در بسیاری موارد اختلال خواب را برطرف کرد.

شب کاری در موارد بسیاری باعث تغییر در خلق و خو و بروز اختلالات شخصیتی می‌شود. همچنین بیماری‌های جسمی مختلف از عوارض کم خوابی در این گروه‌های شغلی است.

در برخی مواقع خروپف کردن می‌تواند علامت یک بیماری خطرناک باشد که از جمله آنها می‌توان به آپنه یا قطع تنفس انسدادی هنگام خواب اشاره کرد. در این بیماری فرد از چند ثانیه تا دو دقیقه دچار قطع تنفس می‌شود.

مردان ۵۰ درصد بیشتر از زنان دچار گرفتار خروپف می‌شوند،  اضافه وزن، بد خوابیدن، مصرف الکل، غذاهای چرب و داروهای آرام بخش از جمله عواملی است که باعث خروپف کردن می‌شود. به همین خاطر به افراد توصیه می‌کنیم این عوامل را از بین ببرند.

کاهش وزن، به پهلو خوابیدن و تغییر نحوه خوابیدن، عدم مصرف الکل و غذاهای چرب و داروهای آرام بخش می‌تواند در کمتر کردن خرخر عملکرد موثری داشته باشد. در نهایت آخرین راه برای برخی بیماران عمل جراحی است.

برخی افراد در جامعه دارای گردن چاق و کوتاه هستند که بیشتر در معرض خر و پف کردن قرار دارند، برای جلوگیری از این مشکل نیز باید کاهش وزن مورد توجه قرار بگیرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.