1580

این چیزهای بوتاکس را کسی نمی‌گوید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تغییر شکل نامتعارف صورت، حساسیت و عفونت های پوستی از عوارض استفاده از ژل و بوتاکس غیر استاندارد است.

رویا گستری متخصص پوست و مو؛ گفت: متاسفانه به دلیل تبلیغات نادرست و الگوبرداری از چهره های سرشناس، گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های مجازی و گاهی اختلال شخصیت، توهم تغییر چهره و علاقه به زیبایی در جوانان ایجاد شده است.

گستری اظهار داشت: تزریق فیلر و چربی شرایط خاصی دارد و عموما برای رفع نواقص و صدمات که موجب دفرمه شدن صورت یا بدن و یا رفع افتادگی و چین و چروک در افراد مسن عموما باید مورد استفاده قرار گیرد، اما متاسفانه امروزه این مواد پر کننده به طور بی رویه و در موارد غیر ضروری مورد استفاده قرار می گیرند که معمولا موجب ایجاد حالت غیر عادی در صورت افراد می شود.

این متخصص پوست بیان کرد: معمولا در هر صنفی افراد فرصت طلبی وجود دارند که از اشتیاق جوانان برای زیباتر شدن سواستفاده می کنند، همچنین پزشکانی نیز هستند که متاسفانه به جای آگاهی بخشی به افراد، تزریق ژل و چربی را در موارد غیر ضروری برای افراد انجام می دهند.

وی عنوان کرد: باید آگاهی بخشی به افراد در خصوص عوارض ناشی از تزریق ژل و چربی توسط افراد غیر متخصص انجام شود و همچنین به افراد آموزش داده شود تا فقط به دنبال زیبایی ظاهری نباشند.

گستری اضافه کرد: ژل ها و فیلر های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قیمت بالایی دارند و به همین دلیل بسیاری از جوانان به مارک های متفرقه و ارزان تر به دلیل قیمت پایین آن تمایل پیدا کرده اند که این مواد ارزان قیمت که عموما توسط افراد غیر متخصص تزریق می شوند، موجب ایجاد عوارض شدید در افراد می شود.

این متخصص پوست عنوان کرد: همچنین جا‌به‌جایی وتغییر شکل نامتعارف صورت، حساسیت و عفونت های پوستی از عوارض استفاده از تزریق ژل و چربی توسط افراد غیرمتخصص است که متاسفانه امکان برگشت به حالت قبل گاهی غیر ممکن است.

وی تصریح کرد: در تزریق چربی، جابه جایی چربی از نقطه ای از بدن به ناحیه دیگر ممکن است موجب انتقال عفونت شود یا تزریق آن به گونه ها به دلیل افزایش جذب آب موجب بزرگ و بیشتر شدن حجم محل تزریق وایجاد حالت غیر طبیعی در صورت فرد می شود.

گستری یادآور شد: استفاده از ژل و فیلرهای استاندارد دارای عوارض کمتری هستند و تزریق آنها تحت نظر پزشک متخصص توصیه می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.