553

بوسیدن کودک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

همه پدر و مادرها عاشق فرزندان‌شان هستند. آنها در محبت کردن و نوازش و بوسیدن کودک شان کوتاهی نمی‌کنند و بیشتر به خاطر دل خودشان است که به بوسیدن و در آغوش گرفتن فرزندشان از نوزادی علاقمند هستند.

چند نوع نوازش داریم؟

نوازش انواع مختلفی دارد که سه دسته از عمده‌ترین آنها شامل: ۱ـ نوازش‌های کلامی مانند ابراز محبت، تشویق و تحسین کودک ۲ـ نوازش‌های لمسی مانند بوسیدن کودک ، در آغوش گرفتن و لمس کردن کودک ۳ـ نوازش‌هایی از طریق زبان بدن مانند نگاه‌های محبت‌آمیز می‌شود.

هر کودک چه مقدار به نوازش پدر و مادر خود احتیاج دارد؟

نوازش و محبت از لحاظ عاطفی می‌تواند روح و روان هر انسانی را به شدت تحت تأثیر خودش قرار دهد. وقتی صحبت از کودکان به میان می‌آید، این تاأثیر بسیار برجسته‌تر می‌شود چون می‌تواند رشد عاطفی و هوش هیجانی کودک را ارتقا دهد اما در این مورد نمی‌توان معیار عددی داد که هر کودک نیاز دارد روزانه x مرتبه بوسیده یا در آغوش گرفته شود.

معیارهای مربوط به عواطف و رشد روانی افراد معیارهایی نسبی هستند که در افراد و شرایط مختلف متفاوت هستند و بیشتر مواقع افراط یا کمبود آنها قابل تشخیص است و شما به صورت غریزی می‌توانید آن را بسنجید.

نوازش و بوسیدن کودک چه تأثیری روی سلامت جسمی او دارد؟

طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده تأثیر نوازش علاوه بر روح و روان بر روی جسم کودک نیز قابل ملاحظه است. اهمیت این مسأله تا جایی است که مواردی وجود دارد از کسانی که در کودکی نوازش دریافت نکرده‌اند و در بزرگسالی دچار خشکی در ناحیه نخاع شده‌اند.تحقیق دیگری نیز در مورد کودکان بی‌سرپرست انجام شده که در آن دو گروه از نوزادان مورد مطالعه قرار گرفته‌اند؛

نوزادانی که بغل گرفته می‌شدند و حرف‌های محبت‌آمیز می‌شنیدند، از لحاظ تغذیه و رشد شرایطی به مراتب بهتر داشتند در مقایسه با گروه دیگری از نوزادان که موقع شیر خوردن، پرستارانشان شیشه شیر را به دست خود نوزاد می‌دادند و با آنها حرف نمی‌زدند. این دسته از کودکان آسیب‌پذیری بیشتری داشتند و حتی از نظر جسمی دچار مشکل می‌شدند؛ یعنی سیستم ایمنی آنها در مقابل بیماری‌ها ضعیف‌تر بود.

پدر و مادرها چگونه می‌توانند به وسیله نوازش در رشد هوش هیجانی کودک مؤثر باشند؟

بسیاری از افراد در ارتباط عاطفی ضعیف هستند، نمی‌توانند ابراز احساسات کنند و عواطف خود را به زبان آورد. برای اینکه بچه‌ها از نظر رشد هیجانی و عاطفی بتوانند بهتر رشد کنند، توجه بیشتر والدین به آنها مورد نیاز است. خیلی از پدر و مادرها اسباب بازی را جلوی بچه‌شان می‌گذارند و فکر می‌کنند همین که کودک با اسباب‌بازی‌اش سرگرم باشد،

برایش کافی است اما اگر شما موقع بازی کودک همراهش باشید و وقتی که او با اسباب‌بازی چیزی می‌سازد یا حرکت خلاقانه‌ای انجام می‌دهد، همان موقع او را با تشویق کلامی یا بوسه و بغل حمایت کنید، روی رشد هوش فرزند شما بسیار تأثیرگذار است.

کودکانی که هوش هیجانی بالاتری دارند، چه ویژگی‌هایی دارند؟

هوش هیجانی کمتر به صورت موروثی منتقل می‌شود و بیشتر اکتسابی است. بچه‌ها تحت تأثیر رفتار والدین، محیط اطراف، ارتباط با همسالان و… این مهارت‌ها را کسب می‌کنند. یکی از محیط‌هایی که می‌توان تفاوت کودکان را در میزان هوش هیجانی مشاهده کرد، محیط مدرسه است که در آن بعضی از کودکان بسیار عاطفی و حمایت‌کننده هستند،

نسبت به دوستانشان ابراز محبت می‌کنند، احساس همدلی با دیگر کودکان دارند و در تشخیص غم و ناراحتی دیگران نیز مهارت دارند اما در مقابل، برخی از کودکان دچار ضعف ابراز احساسات یا تشخیص حالات مختلف عاطفی دیگران هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.