459

نحوه از بین بردن سیاهی دور چشم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا هنگامی که در آیینه نگاه می کنید خطوط تیره ای را دور چشمان خود می بینید؟ اگر این طور است می توان گفت در این باره شما اولین شخص نیستید که دچار سیاهی دور چشم شده است .

نحوه از بین بردن سیاهی دور چشم

طی مطالعه ای که در سال ۲۰۰۶ صورت پذیرفت مشخص شد ۵۰ درصد زنان می گویند سیاهی چشم ، خطوط تیره و پف کردگی زیر چشمان آنان عامل اصلی ناراحتی آنان است.متخصص پوست  می گوید: سیاهی دور چشم و پف کردگی دور چشم دو مشکل شایعی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و این عوامل علی الخصوص به هنگام کم خوابی تشدید می شود.

البته این مشکلات به صورت جداگانه و با استفاده از فرمول های خاص و درمان هایی با اهداف خاص قابل پیشگیری است.سیاهی چشم و پف کردگی دور چشم ها دو مشکل شایعی است که افراد با آن رو به رو هستند.

علل شایع بروز آن

شایع ترین علت بروز این مشکلات وجود رنگدانه بیش از حد در ناحیه اطراف چشمان است.در این افراد به علت نازکی پوست زیر چشمان رنگدانه های موجود در پوست مشخص تر است.علاوه بر این رگ های خونی زیر چشم ممکن است مانند سایه ای کبود زیر چشم نمایان شود. پوست نیز هنگامی که پیر می شود شل شده در نتیجه زیر چشمان سایه می افتد.

توجه داشته باشید قرار گیری در معرض آفتاب این شرایط را بدتر می کند زیرا موجب بروز چین و چروک در پوست می شود. هنگامی که بیرون می روید حتما از ضد آفتاب با عیار محافظتی بالا استفاده نمایید به خصوص روی پوست صورت و هنگام روز نیز حتما از عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.

در این باره نوعی شرایط خاص وجود دارد که به نام “چشم پاندا” معروف است این مشکل با رژیم غذایی نا مناسب، مصرف بیش از حد الکل، استعمال دخانیات یا حتی به دلیل بیماری بدتر می شود.واکنش های آلرژیک مانند تب یونجه نیز در طول زمان ممکن است باعث تیرگی نواحی اطراف چشم شود. گرفتگی بینی نیز منجربه تورم رگ های خونی که از چشم به سوی بینی می رود شده و موجب سیاهی دور چشم و پوست می گردد.

توجه داشته باشید مالش مستمر چشمان تحریک شده در اثر حساسیت موجب صدمه به پوست می شود.در زنان باردار نیز به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش اتساع عروق ممکن است پوست زیر چشمان تیره شود زیرا رگ ها از زیر پوست نمایان است.

بر طرف نمودن مشکل سیاهی دور چشم

خوشبختانه برای افرادی که تمایل دارند از مشکل سیاهی دور چشم رهایی یابند گزینه های بسیاری وجود دارد. هنگامی که بیمار به بنده مراجعه می کند ابتدا علت بروز مشکل را جویا می شوم. اگر علت بروز مشکل در او وجود بیش از اندازه رنگدانه ها باشد به او استفاده از کرم های روشن کننده و رتینویید ها را توصیه می کنم.

بعلاوه در این باره می توان از لیزرهای مخصوص که در عمق کم نفوذ می کند استفاده برد. این لیزرها سلولهای تولید کننده رنگدانه به نام ملانوسیت را نابود می کند در نتیجه سیاهی دور چشم کمتر می شود.علاوه بر این می توان در این ناحیه میکروابریژن بسیار سطحی انجام داد طی این عمل لایه های سطحی پوست با استفاده از مواد ساینده برداشته می شود. البته توجه داشته باشید این عمل باید توسط یک متخصص پوست انجام پذیرد.

کرم های حاوی موادی مانند نیاسیتامید، کمپلکس ویتامین های B محلول در آب نیز ممکن است در زمینه کاهش تظاهر رگ های خونی موثر واقع شود.پف کردگی چشمان را نیز می توان با استفاده از ژل های حاوی گیاهان آرامش بخش یا حتی کافیین کاهش داد. این مواد مقدار آب موجود در پوست را کاهش می دهد.

استفاده از روش خانگی سریع نیز ممکن است در این زمینه کار ساز باشد این روش شامل استفاده از تکه های خیار خنک است. استفاده از این روش پف کردگی چشمان را بهبود می دهد و موجب انقباض رگ های خونی در این ناحیه می شود.خیار حاوی ۹۵ درصد آب است و باعث می گردد پف کردگی زیر چشمان کاهش یابد و این ناحیه مرطوب شود.

خیار حاوی ۹۵ درصد آب است و باعث می گردد پف کردگی زیر چشمان کاهش یابد و این ناحیه مرطوب شود.برای نتیجه بهتر خیار را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشمان خود بگذارید.راه حل معروف دیگر در این زمینه استفاده از کیسه چایی روی چشمان است. ده دقیقه کیسه چایی مرطوب روی چشمان خود بگذارید.

چایی حاوی تانن است این ماده به کاهش تورم یاری می رساند و رطوب داخل کیسه چایی نیز جذب چشمان می شود.آلوﺋﻪ ورا نیز سال هاست که جهت روشن ساختن و طراوت بخشیدن به پوست مورد استفاده دارد این ماده در بسیاری از محصولات گنجانده شده است تا پف کردگی زیر چشمان را کاهش دهد.

روش سریع تر جهت ناپدید ساختن سیاهی دور چشم

با استفاده از لوازم آرایشی نیز می توان این مشکل را به صورت موقت پنهان نمود.یک آرایشگر و متخصص در زمینه آرایش عروس و آرایش به سبک قدیم می گوید اطراف چشمان از محو کننده استفاده نمایید و این عمل را از قسمت تیره گوشه چشمان آغاز کنید.او می گوید محو کننده را در این ناحیه ترکیب کنید تا هنگامی که آرایش یا خطوط تیره محو شود.

توجه داشته باشید استفاده از محو کننده با پایه سبز رنگ، قرمزی موجود در ناحیه زیر چشمان را کاهش می دهد.او همچنین می گوید کرم دور چشم مخصوص پف کردگی باید دوبار در روز مورد استفاده قرار گیرد اما مراقب باشید این کرم ها نباید خیلی نزدیک چشمان استعمال شود بلکه فقط در ناحیه استخوان دور چشم از این کرم استفاده نمایید.

در غیر این صورت این گونه کرم ها باعث تحریک قرنیه چشم شده و مشکلات بیشتری را موجب می گردد.بعلاوه می توان از سرم های چشمی استفاده برد. این سرم ها معمولا حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و حاوی مواد سفت کننده پوست است و باعث تحریک پوست نمی شود.

هنگام انتخاب کرم و سرم جهت کاهش خطوط تیره اطراف چشمان باید مطﻣﺋﻦ شوید این محصولات حاوی مواد آبرسان و دارای انتی اکسیدانهاست و از پوست مراقبت می کند.پپتیدها نیز تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث افزایش حجم سلول ها شده و پوست را سفت می کند. نیازی نیست عمری با کبودی دور چشم خود زندگی کنید

راه های بسیاری جهت مقابله با سیاهی دور چشم وجود دارد و با کمی تلاش می توان این خطوط را از بین برد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.