474

بیماری‌ کلیه و مجاری ادرار از دیدگاه طب سنتی (۲)

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آب پوست لوبیا سبز به مقدار‌‌یک فنجان ناشتا اگر خورده شود، نوشابه‌ای ادرار‌آور خیلی قوی است که در سنگ کلیه و حبس البول مصرف آن بسیار توصیه شده است.

 درمان درد کلیه

 یکی از بهترین نسخه‌های گیاهی برای درمان درد کلیه لیمو می‌‌باشد. برای فرو نشاندن درد کلیه بر حسب بنیه بیمار در هر روز از پنج تا هفت لیمو خورده شود. در هفته اول هر روز ‌‌یک لیمو را آب گرفته و با کمی‌‌آب، صبح ناشتا، ده دقیقه بعد از حمام صبح آن را بنوشید. در هفته دوم آب دو لیمو را باید به همین ترتیب بنوشید. ‌این عمل می‌‌بایست تا هفته هفتم که تعداد لیمو در هر روز به هفت عدد می‌‌رسد ادامه پیدا کند.

 برای معالجه درد کلیه و همچنین تقویت کلیه‌ها معمولاً رژیم‌های خاصی بکار می‌‌برند که در دوران آن رژیم‌ها فقط آب انگور، لیمو و آب معدنی مصرف می‌‌گردد.

یکی از مهمترین و کاراترین‌ این رژیم‌ها، رژیم پیاز می‌‌باشد که معمولا در فصل بهار که میوه‌های نامبرده در بالا در بازار موجود نمی‌‌باشند، گرفته می‌‌شود. رژیم پیاز زمانی تجویز می‌‌شود که بدن احتیاج به تخلیه و دفع سموم دارد و ‌‌یا بافت‌های بدن اشخاص چاق پر از آب شده است و آب آن باید تخلیه گردد.

درمان ورم کلیه

  جهت درمان بیماری ورم کلیه از جوشانده سه قاشق سوپخوری تخم کتان در یک لیتر آب استفاده می‌‌گردد.  یکی از ساده‌ترین درمان‌ها برای ورم کلیه‌ها دمکرده گل طاووسی می‌‌باشد. یک قاشق چایخوری گل طاووسی را در‌ ‌یک لیوان آب جوش ریخته و پس از چند دقیقه میل نمایید. این نکته لازم به ذکر است که از ‌این دمکرده نباید بیش از سه فنجان مصرف شود.

همچنین می‌‌توان‌‌یک قاشق چایخوری گل خشک نیلوفر آبی را در‌‌یک فنجان آبجوش به مدت ۱۰ دقیقه دمکرده و روزی ۲ الی ۳ فنجان برای درمان ورم کلیه‌ها مصرف کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.