2531

درمان خانگی التهاب لثه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

التهاب لثه بیماری‌ است که باعث بوی بد دهان، قرمزی و خونریزی لثه می‌شود. جوش شیرین، چای سبز، آلوئه ورا و آب نمک راه‌های درمان این مشکل هستند.التهاب لثه

یا تورم بافت لثه یکی از اشکال بیماری پریودنتال و از نوع غیر مخرب است. التهاب لثه ممکن است در اثر عواملی چون رسوب پلاک روی دندان‌ها، سوء تغذیه، عوامل ژنتیکی، عفونت باکتریایی، خشکی مزمن دهان و یا تغییرات هورمونی ایجاد شود. این مشکل عوارضی در پی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قرمزی و تورم لثه، بوی بد دهان، خون‌ریزی لثه و دورشدن لثه از دندان‌ها اشاره کرد. فردی که از التهاب لثه رنج می‌برد باید همیشه بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند تا از این مشکل رهایی یابد. در اینجا چند راه ساده و درمان طبیعی برای رفع مشکل التهاب لثه به شما معرفی می‌کنیم.

چای سبز

برای رفع مشکل التهاب و ورم لثه می‌توانید از چای سبز استفاده کنید. کافی است برگ‌های چای سبز را در آب بجوشانید و بعد از آنکه سرد شد لثه‌ها را با آن شستشو دهید. برای گرفتن نتایج بهتر بعد از این کار، مسواک بزنید.

با نوشیدن یک لیوان آب کرن بری در روز از رشد باکتری‌ها در دهان جلوگیری کنید. البته توجه کنید که در این مورد باید حتما از آب کرن بری خالص و بدون افزودنی و شکر استفاده شود. ترکیب آب کرن بری با میوه‌های دیگر نیز تاثیر آن را کاهش داده و شما را به نتیجه مورد نظر نمی‌رساند. روغن نعناع

چند قطره روغن نعناع را در یک لیوان آب گرم بریزید و دهان خود را با این محلول شستشو دهید. می‌توانید از این درمانی خانگی ساده و بی دردسر هر روز استفاده کنید تا عفونت و تورم لثه کاهش بیابد.

التهاب لثه، روغن نعناع، خواص نعناع، ورم لثه، دهان و دندان
آب گرم و نمک

مقداری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کنید و ۲ تا ۳ بار در روز دهان خود را با این ترکیب شستشو دهید.

آلوئه ورا

می‌توانید با مالیدن پالپ گیاه آلوئه ورا به لثه‌ها، تورم لثه را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. بعد از اتمام کار، دهان را با آب خالص شستشو دهید.

التهاب لثه، آلوئه ورا، خواص آلوئه ورا، درمان ورم لثهمیوه و سبزیجات

مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن علائم بیماری التهاب لثه دارد. بهتر است از مواد غذایی دارای فیبر و ویتامین ث بیشتر استفاده کنید. برای نتیجه گرفتن از این مورد می‌توانید مواد حاوی فیبر از جمله هویج، بروکلی و انواع فلفل ها را برای چند دقیقه بجوید تا دندان‌های شما تمیز شون

رعایت بهداشت دهان و دندان

برای حفظ سلامت محیط دهان و داشتن لثه و دندان‌های سالم باید هر روز ۲ بار به خوبی مسواک بزنید. این کار علاوه بر زدودن پلاک از روی دندان‌ها، باکتری‌های موجود در دهان را نیز از بین می‌برد. توصیه می‌شود برای گرفتن نتایج بهتر از خمیر دندان‌های گیاهی مانند خمیر دندان حاوی ریحان یا چریش استفاده کنید.روغن گل میخک

با ماساژ دادن لثه با روغن گل میخک از التهاب و درد ناشی از تورم لثه نجات خواهید یافت. البته استفاده از این روغن ممکن است کمی احساس سوزش ایجاد کند. همچنین می‌توانید هر روز یک تکه گل میخک را به سادگی بجوید. این کار نیز همان تاثیر را خواهد داشت.

جوش شیرین

مقداری جوش شیرین را با آب گرم ترکیب کنید و بعد از مسواک زدن، لثه‌‌های خود را با این محلول ماساژ دهید. از این روش به مدت ۶ تا ۷۵ روز استفاده کنید و نه بیشتر.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.