Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ارتباط تغذیه نوزاد با شیر مادر با موفقیت در بزرگسالی
211

ارتباط تغذیه نوزاد با شیر مادر با موفقیت در بزرگسالی

|
0 دیدگاه

پزشکان و متخصصان برزیلی معتقدند تغذیه نوزاد با شیر مادر باعث موفقیت آن‌ها در آینده می‌شود. در واقع بنا بر نظر آن‌ها نوزدانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، باهوش‌تر هستند و در آینده وضعیت تحصیلی بهتری خواهند داشت و پولدارتر می‌شوند.

تغذیه نوزاد با شیر مادر با بهبود عملکرد فرزندتان در تست‌های ضریب هوش در سن ۳۰ سالگی ارتباط دارد. علاوه بر آن تغذیه با شیر مادر به طور غیرمستقیم روی موقعیت اجتماعی فرد تاثیر می‌گذارد و امکان افزایش سطح تحصیلات و سطح درآمد را فراهم خواهد ساخت.

با توجه به خواص و فواید طولانی مدت تغذیه با شیر مادر، مادران باید نوزادشان را با شیر خود تغذیه کنند البته بسیاری از پزشکان معتقدند هنوز نمی‌توان میان تغذیه با شیر مادر با افزایش ضریب هوشی و موفقیت آن‌ها در زندگی ارتباطی قائل شد.

در این مطالعه فقط ارتباط میان تغذیه با شیر مادر و ضریب هوشی نشان داده شده و هنوز ارتباط علت معلولی آن تایید نشده است.

البته پزشکان معتقدند تغذیه با شیر مادر تنها یکی از فاکتورهای زیای است که روی رشد و بهبود بهره هوشی فرزند تاثیر گذار می‌باشد. علاوه بر آن فاکتورهایی چون ضریب هوشی والدین، وضعیت تحصیلی و طبقه اجتماعی آن‌ها روی وضعیت هوشی فرزند تاثیر گذاری بیشتری دارد.

در یک تحقیق اطلاعات مربوط به ۳۵۰۰ نوزاد که در سال ۱۹۸۲ متولد شده بودند مورد مطالعه قرار گرفت. این اطلاعات شامل میزان تغذیه نوزاد با شیر مادر، سطح تحصیلات، سطح درآمد و ضریب هوشی آن‌ها در سن ۳۰ سالگی بود.

متخصصان و پزشکان در این مطالعه دریافتند نوزادانی که با شیر مادر تغذیه شده‌اند نسبت به دیگر افراد ضریب هوشی بالاتری دارند، بیشتر به دنبال ادامه تحصیلات می‌روند و در سنین بزرگسالی درآمد و حقوق بالاتری دارند.

 

[click_like post_id='34237']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.