398

دیابت چهارمین علت مرگ در جهان است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۸ میلیون انسان در اثر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر جان خود را از دست دادند که بیماری دیابت چهارمین علت این مرگ و میرها شناخته شده است.

۱۵ سال قبل سازمان بهداشت جهانی، مرگ و میر در کشورهای غنی و فقیر را متفاوت می‌دید اما در اواخر دهه ۹۰ متوجه شدند چهار علت عمده‌ مرگ و میر در همه‌ کشورها را بیماری‌های غیر واگیر تشکیل می‌دهد به همین دلیل این بیماری‌ها مورد بررسی و توجه قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۸ میلیون انسان در اثر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر جان خود را از دست دادند که بیماری دیابت چهارمین علت این مرگ و میرها شناخته شده است که عواملی از جمله، استعمال دخانیات، تغذیه‌ی نامناسب، عدم تحرک و اضافه وزن در ابتلا به این بیماری بسیار تاثیر دارند.

در ایران حداکثر ۱۵ درصد افراد سیگار می‌کشند اما استعمال قلیان، نوجوانان و حتی خانم‌های جامعه را تهدید می‌کند و اثرات جبران ناپذیری به همراه دارد.

استعمال دخانیات نه تنها برای افرادی که مصرف کننده هستند بلکه برای افرادی که در معرض دود ناشی از آن قرار دارند خطرناک است.

سرانه‌ی مصرف نمک در کشور بسیار فراوان است علت عمده‌ی دیگر مرگ و میر  سکته‌ قلبی و سرطان معده است . باید مردم کشورها به فکر سلامتی‌شان باشند و به یک همبستگی ملی برای مبارزه با بیماریهای غیر واگیر نیاز داریم.

هر ساله تعداد افرادی که مبتلا به دیابت هستند افزایش می‌یابد و همین امر موجب افزایش هزینه‌های مربوط به این بیماری می‌شود.

عمده‌ مبتلایان به دیابت را سنین ۴۰ تا ۶۰ سال تشکیل می‌دهند و ۷۰ درصد این افراد ماهیانه توسط پزشکان متخصص در مرکز دیابت معاینه نمی‌شوند.

 

سیاهی و زخم پا را جدی بگیریم

عوارض دیابت بسیاری از اندام‌ها را در بر می‌گیرد و ممکن است باعث ایجاد سکته‌های قلبی، خونریزی مغزی، سیاهی پا، تنگی عروق و خون‌ریزی چشم در افرادی که به خوبی دیابت را درمان نمی‌کنند، بشود.

افراد مبتلا به دیابت زخم پای خود را جدی بگیرند و درمان را به تاخیر نیاندازند تا بتوانند از بروز این مشکل جلوگیری نمایند و پزشکان متخصص نیز به خوبی و با دقت افراد مبتلا به دیابت را معاینه نمایند.

کمبود تحرک فیزیکی بزرگترین مسئله هزاره سوم

بزرگترین مشکل هزاره‌ی سوم کمبود تحرکات فیزیکی است.

ورزیدگی جسمانی هدفی مهم برای رسیدن به سلامت می‌باشد و یک ورزیدگی جسمی وابسته به سلامت باعث استقامت قلبی‌، عروقی، استقامت عضلانی و سلامتی می‌شود.

همچنین ورزش با تاثیر بر حساسیت سلول‌های عضلانی به انسولین و توقف تولید گلوکز بیش از حد در کبد نقش بسزایی در کنترل دیابت به ویژه در تیپ ۲ خواهد داشت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.