415

کمبود ویتامین B1 و افسردگی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ویتامین B1 نقش مهمی در مغز ایفا می‌کند. افراد سالمندی که با کمبود ویتامین B1 مواجه هستند بیشتر در معرض بروز علائم افسردگی قرار می‌گیرند.

کمبود ویتامین B1 و افسردگی

ویتامین B1 نقش تعیین کننده‌ای در عملکرد نرمال مغز دارند اما تاکنون مطالعات اندکی رابطه‌ای بین میزان این ویتامین و ابتلا به افسردگی را بین عموم مردم به اثبات رسانده بود.این بار محققان چینی مصمم شدند تا رابطه‌ای بین میزان ویتامین B1 خون و افسردگی را مشخص کنند. برای این کار آن‌ها روی ۱۵۸۷ فرد بین ۵۰ تا ۷۰ سال بررسی‌هایی انجام دادند.

محققان در بین ۱۱٫۳ درصد این شرکت کننده ها علائمی از افسردگی مشاهده کردند. با این حال بررسی میزان ویتامین B1 این افراد نشان داد افرادی که میزان این ویتامین در خونشان کمتر است ۲ تا ۳ برابر بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.محققان به این نتیجه رسیدند که برای پیشگیری از بروز علائم افسردگی در بین افراد سالمند لازم است که با مصرف مکمل ویتامین B1 از کمبود آن جلوگیری کرد.

بررسی میزان ویتامین B1 این افراد نشان داد افرادی که میزان این ویتامین در خونشان کمتر است ۲ تا ۳ برابر بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند در واقع این نخستین بار نیست که اهمیت ویتامین B روی سلامت افراد به خصوص افراد سالمند مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۱ نیز نتایج بررسی محققان نشان داد میزان ویتامین B1 و B6 بی ارتباط با مرگ و میر افراد بالای ۶۵ سال نیست.

گفتنی است ویتامین B1 و B2 دردها و علائم سندروم پیش از قاعدگی خانم‌های جوان را کاهش می‌دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.