261

مصرف زیاد داروهای مسکن باعث ورم معده می‌شود

|
0 دیدگاه

یک فوق تخصص گوارش با اشاره به اینکه مصرف بیش از اندازه داروهای مسکن سبب ورم معده می‌شود گفت: مصرف تخم مرغ و شیر بر درمان این بیماری موثر است.

به‌طور معمول ورم معده به دلیل عفونت و میکروبی که باعث ایجاد زخم معده در فرد می‌شود به وجود می‌آید. برخی افراد هم به دلیل مصرف داروهای مسکن گرفتار این بیماری می‌شوند.

حالت تهوع، نفخ معده و درد‌هایی که معمولاً در سر دل احساس می‌شوند از نشانه‌های بروز بیماری ورم معده است،  وقتی این میکروب وارد بدن می‌شود در طولانی مدت می‌تواند باعث ایجاد زخم معده و حتی سرطان شود.

ورم معده قابل انتقال است و بیشتر در کشورهای آسیایی به دلیل استفاده از وسایل شخصی مشترک با افراد دیگر به وجود می‌آید،افرادی که دچار ورم معده می‌شوند باید از خوردن سرکه به همراه سالاد پرهیز کنند و از غذاهایی همچون تخم مرغ و شیر که به جذب اسید معده کمک کرده، بیشتر استفاده کنند.

گاهی برخی افراد بر اساس توصیه‌هایی که از دوستان خود می‌شنوند، اقدام به مصرف مواد غذایی می‌کنند که ممکن است برای مدت کوتاهی موجب تسکین آنها شود، ولی حتما در صورت بروز مشکلات گوارشی باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و طبق تجویز او عمل کنند.

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.