Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
از حجامت برای درمان کدام بیماری‌ها استفاده می‌شود؟
995

از حجامت برای درمان کدام بیماری‌ها استفاده می‌شود؟

|
0 دیدگاه

حجامت نوعی روش درمانی است که در آن از فنجان هایی بر روی پوست برای ایجاد مکش استفاده می‌شود. این فنجان‌ها ممکن است از جنس شیشه٬ بامبو و یا سرامیک باشد.

از حجامت برای درمان کدام بیماری‌ها استفاده می‌شود؟

طرفداران این روش معتقدند که مکش حاصل از این فنجان‌ها باعث به جریان درآمدن خون شده و این کار به افزایش و تسریع روند التیام بیماری‌ها می‌انجامد. البته شواهد جدید علمی حاکی از آن است که حجامت را نمی‌توان روشی درمانی برای سرطان و یا سایر بیماری‌ها تلقی کرد. اما در سال ۲۰۱۲ تحقیقات نشان داد که تأثیرات حجامت٬ چیزی فرا‌تر از تأثیر یک دارونما است.

محققان استرالیایی و چینی بعد از تحقیقات وسیعی دریافتند که اگر حجامت با سایر روشهای درمانی مانند طب سوزنی یا دارودرمانی تلفیق شود٬ می‌تواند برای درمان بیماریهای زیر بسیار مفید باشد:

-هرپس زوستر
-کهیر
-از کار افتادگی عضلات صورت
-ورم مهره های ستون فقرات

انواع حجامت

– حجامت خشک (که فقط با مکش همراه است)
– حجامت‌تر (ترکیبی از مکش و خونریزی دارویی کنترل شده)

طی هر دو روش٬ ماده ای قابل اشتعال مانند الکل٬ گیاهان معطر یا ورق نازک درون فنجان قرار داده شده و آتش زده می‌شود. وقتی آتش به بیرون از فنجان رسید٬ فنجان به صورت وارونه بر پوست بیمار قرار می‌گیرد. وقتی هوای داخل فنجان خنک شد٬ نوعی حالت مکندگی ایجاد شده و باعث می‌شود که پوست کمی متورم و سرخ شود. فنجان حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در این حالت در آنجا قرار می‌گیرد.

طی حجامت تر٬ یک مکش خفیف با استفاده از فنجانی ایجاد می‌شود که حدود سه دقیقه در محل مورد نظر قرار گرفته است. سپس پزشک متخصص فنجان را برداشته و با استفاده از یک چاقوی جراحی کوچک٬ بُرشهای سطحی روی پوست ایجاد می‌کند. بعد عمل مکش دوم را انجام می‌دهد تا کمی خون از آن ناحیه خارج شود. بعد از تمام شدن این مراحل٬ پزشک کمی پماد آنتیبیوتیک روی محل مالیده و برای جلوگیری از عفونت آن را باندپیچی می‌کند.

[click_like post_id='46088']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.