Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
امگا ۳ بخورید تا سرطان پروستات نگیرید
440

امگا ۳ بخورید تا سرطان پروستات نگیرید

|
0 دیدگاه

طبق یافته محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن، مکانیسم عملکرد اسیدهای چرب اُمگا ۳ به گونه‌ای است که مانع از رشد و گسترش سلول‌های سرطان پروستات می‌شود.

دانشمندان مدتهاست به این نتیجه رسیده‌اند که اُمگا ۳ موجب کاهش التهاب شده و دارای تاثیرات ضددیابتی است و اخیرا هم نحوه عملکرد این اسیدهای چرب را کشف کرده‌اند.
«کا‌ترین مِیر»، استاد داروسازی دانشگاه ایالتی واشنگتن، به همراه دو تن از دانشجویانش با انجام آزمایشات در محیط کشت سلول پروستات دریافتند که اسیدهای چرب به گیرنده موسوم به FFA۴، که گیرنده ۴ اسید چرب آزاد است، می‌پیوندند. این گیرنده بیش از آنکه موجب تحریک سلول‌های سرطانی شود، همانند سیگنالی در جهت ممانعت از فاکتورهای رشد عمل کرده و موجب توقف تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.
«این آگاهی می‌تواند به ما در جهت درمان بهتر یا جلوگیری از سرطان کمک کند چراکه حال ما با نحوه عملکرد این اسیدهای چرب آشنا هستیم.»
در این مطالعه همچنین مشخص شد که داروی تقلیدکننده عملکرد اُمگا ۳ می‌تواند همانند اسیدهای چرب یا بهتر از آن‌ها مانع رشد سلول‌های سرطانی شود.

[click_like post_id='46747']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.