Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
امیدهای تازه برای تولید داروی میگرن
260

امیدهای تازه برای تولید داروی میگرن

|
0 دیدگاه

پزشکان نیوزیلندی می‌گویند در بررسی‌های خود به پیشرفت‌هایی دست یافته‌اند که می‌تواند در تولید دارویی جدید برای درمان میگرن مفید و کارآمد باشد.

به گفته این پزشکان، داروهای موجود برای درمان میگرن که یک اختلال عصب‌شناختی شایع است در بسیاری از بیماران بی‌تاثیر بوده یا با عوارض جانبی جدی همراه است. راهبردهای فعلی برای ارائه شیوه‌های درمانی جدید میگرن بر اساس دانشی است که به سطح هورمون ایجاد کننده درد به نام «کالسی‌تونین» در مبتلایان به میگرن مربوط می‌شود.
در سال‌های اخیر گروهی از دارو‌ها موسوم به «gepants» تولید شده‌اند که حمله‌های میگرنی را از طریق متوقف کردن فعالیت گیرنده‌های پپتیدی وابسته به ژن کالسی‌تونین از بین می‌برند. با این حال متخصصان به تازگی دریافتند که گیرنده دیگری به نام «AMY۱» نقش مهمی در فعالیت پپتید وابسته به ژن کالسی‌تونین در زمان حمله میگرنی بازی می‌کند.
در بررسی خود مشاهده کردیم پپتید وابسته به ژن کالسی تونین دومین نقطه از سطح سلول‌های عصبی احساس کننده درد به نام «AMY۱» را فعال می‌کند که داروی «gepants» برای متوقف ساختن آن طراحی نشده‌ است.
پزشکان با بیان اینکه این یافته می‌تواند نقش کلیدی در درمان میگرن و تولید داروهای جدید داشته باشد، اظهار داشتند: بررسی‌های بیشتری لازم است انجام شود تا به طور دقیق مشخص شود که چگونه پپتید وابسته به ژن کالسی تونین و «AMY۱» روی سلول‌های دخیل در بروز سردرد نقش دارند.

[click_like post_id='46150']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.